Димитрова – титла и сребро на препятствията, Варна и Русе със злато на 400 м хърдели

Пловдивчанката Веселина Димитрова е шампионката на 100 м с препятствия на националния шампионат за девойки под 18 години в София.

Атлетката от „Тракия 96 – Пловдив“ нямаше конкуренция на финала на 100 м с препятствия на 18 юли и спечели с 15.08 (-0.6). В сериите Димитрова също показа най-добро време с 15.10 (1.2).

Шампионката в тази дисциплина от националния шампионат за момичета под 16 години Пламена Чакърова (Ботев – Пловдив) взе бронза с 15.34 (15.32 в сериите).

Пламена Чакърова (вляво), Веселина Димитрова (1054) и Изабел Крамарска

Възпитаничката на известния треньор Георги Димитров Изабел Крамарска (СК Костенец) бяга 15.71 на финала за бронзовия медал, а в сериите записа 15.52.

Димитрова се опита да дублира титлата си на 19 юли на 400 м с препятствия и спечели силната серия с 68.70. В първа серия 14-годишната Христина Койнова (Супер спорт – Варна) бяга страхотно и записа време 66.70, с което спечели титлата. Димитрова се задоволи със среброто, а третото място бе за съотборничката на Койнова – Владислава Стоянова – 69.52.

Христина Койнова е най-младата шампионка
при юношите и девойките под 18 години

При юношите на 400 м с препятствия също първият и вторият бяха в различни серии. Стелиян Мъглов (Вая 94 – Бургас) бяга 59.05 в първа серия и даде заявка за титла, но Мехмед Мехмедов (Локомотив – Русе) грабна златото с 58.43. Третото място бе за Валентин Иванов (Черо море Атлетик – Варна) с 60.10.

Мехмед Мехмедов

В първия ден на състезанието Мехмедов зае пето място на 400 м гладко бягане с 53.39, а Мъглов бе шести с 53.43.

Снимки: Владимир Иванов, sportal.bg