Младите бегачи се срещнаха в Койнаре след 4 месечна пауза

Турнирът по бягания „Димитър Върбанов – Митето“ в Койнаре бе първият офицален старт от летния календар на БФЛА на 2 юли и даде възможност на бегачите отново да се срещнат след повече от четири месеца без състезания.

Милица Мирчева (Атлет – Мездра) и Стоян Владков (Дунав – Русе) победиха при жените и мъжете съответни на 1500 м и 3000 м в горещото време в северозападния град.

При юношите и девойките под 18 и 20 години участваха няколко национални състезатели и шампиони от зимата на 2020-а.

Еркан Низам (Евър – Варна) бе безапелационен на 1500 м с 4:21.9 – нов рекорд на състезанието при юношите под 20 години. Иван Иванов (Оборище – Панагюрище) зае втората позиция с 4:23.0, а Никола Гичев (Черно море Атлетик – Варна) е трети с 4:24.7.

Девойките под 20 години бягаха 800 м и 16-годишната Петя Ковачева (Тангра – Варна) настигна в последните метри Маргарита Радева (Орловец 93 – Габрово) и победи с 2:24.3 срещу 2:25.6. Марияна Мутафова (Атлетик 90 – Луковит) бе трета с 2:40.6. Победителката Ковачева е двукратна шампиинка в зала при девойките под 18 години на 1500 м и 3000 м.

Станислав Рашков (819) и Калоян Иванов (2778)

Станислав Рашков (Атлетика 2012 – Велико Търново) също е двукратен шампион в зала при юношите под 18 години, но в Койнаре загуби на 1500 м от Калоян Иванов (Плевен 2014). Рашков води през цялото време, но на финалния спринт Иванов бе много по-убедителен и финишира за 4:22.8 срещу 4:30 на Рашков. Трети бе Владислав Стефанов (Олимпия – Враца) с 4:33.5, който надбяга домакина от „Спартак – Койнаре“ Емил Веселов с 4:33.5 срещу 4:37.8.

Ева Петкова (Орловец – Габрово) спечели на 800 м при девойките под 18 години с 2:35.1. Нейни подгласнички бяха Кристина Георгиева (ЦСКА – София) – 2:38.7 и Зорница Добрева (Евър – Варна) – 2:45.1.