Десетки малки атлети бягаха в Койнаре

Първото състезание от летния календар на БФЛА в Койнаре на 2 юли събра деца от цялата страна.

Десетки подрастващи бяха в стартове от 400 м, 800 м и 1500 м. При момчетата под 16 години Мартин Атанасов (Евър – Варна) спечели на 1500 м с 4:41.6 следван от Константин Колев (Атлет 2004 – Поморие) – 4:43.3. Трето място бе за Илиян Петков (Атлетик 90 – Луковит) – 5:09.0.

В тази възраст при момичетата Кристен Иванова (Евър – Варна) стана шампионка на 800 м с 2:32.6. Второто място бе за 13-годишната Мелани Венциславова (Атлет – Мездра), котяо тренира при националния рекордьор на 3000 м стипълчейз Митко Ценов. Мелани постигна 2:35.1, за да изпревари Любомира Лазарова (Рилски атлет – Самоков) – 2:36.7.

Момичетата и момчетата под 14 години бягаха 800 м. Отново победа на „Евър – Варна“ донесе Андреа-Мария Димитрова с 2:45.6 пред александра Кукова (Оборище – Панагюрище) – 2:53.1 и Габриела Христова (Евър – Варна) – 2:54.5.

Ашкън Али (Добруджа 99 – Добрич) спечели със силен финален спринт на 800 м при момчетата с 2:38.8. Сребърният медал остана за Кристиян Асеновски (Мизия) – 2:40.5, а бронзът за Мартин Раленков (Оборище – Панагюрище) – 2:40.7.

При най-малките момичета под 12 години първите пет места на 400 м бяха за атлетки от „Хаммер – Трявна“, а при момчетата шампион на 1 обиколка стана Ангел Дарнадашев (Атлетик 90 – Луковит), който е син на бившата рекордьорка на 3000 м стипълчейз Йонка Дарандашева.