Люта битка за медалите и титлата на петобой при момичетата

Обрати и емоционални състезания със смяна на местата във всяка дисциплина решиха съдбата на медалите и златото на националналния шампионат по петобой в зала за момичета под 16 години на 15 февруари в София.

В крайна сметка Марта Бахарова (КЛАСА – София) спечели титлата с 2 точки преднина – 310 срещу 308 на Ния Гергова (Спортико – София). Бронзовият медал се реши за 1 точка, след като Яна Стоева (КЛАСА) надделя над Василена Антонова (Ивайло Младенов – Враца) с 297 срещу 296.

Как се разви борбата за призовите класирания? Антонова, която миналата седмижа спечели националната титла на 200 м и сребърен медал на 60 м, бе най-бърза в спринта с 8.15 (личен рекорд 7.99), а Бахарова бе втора с 8.24.  В следващата дисциплина – скок височина дойде часът на Ния Гергова, която подобри пет пъти личния си рекорд до 1.53. Бахарова отново бе с втори резултат 1.47. Гергова дръпна на гюле с 8.95 срещу 7.45 на Бахарова. Но в скока на дължина нещата се обърнаха – 5.10 за Марта срещу 4.56 за Ния. Разликата между тях бе само 3 точки в полза на Бахарова. В бягането на 600 м драмата бе пълна. Гергова записа 1:53.34 срещу 1:53.64 на Бахарова и така атлетката от „Спортико“ навакса само една точка и остана на втора позиция.

Отляво: Стоева, Бахарова и Гергова в бягането на 600 м

В същото време най-бърза на дистанцията в последната серия бе Яна Стоева, която записа 1:49.51 срещу 1:57.31 на Антонова, което костваше медала на врачанката с 1 точка.

Алексана Петрова (Ивет Лалова – Спринт Академи) бе най-бърза на 600 м от по-слабата серия с 1:45.72, време, което я изкачи до пета позиция с 268 точки.

Призьорките бяха наградени от треньора на шампионката и бронзовата медалистка – Иван Ралчев.