Резултати на българските атлети във Вараждин

Българският национален отбор завърши на шесто място на Еврооейското отборно първенство – втора лига на 10-11 август във Вараждин, Хърватия с 298 точки.

Победи за отбора спечелиха Ивет Лалова-Колио ( 100 м и 200 м), Габриела Петрова (троен скок), Тихомир Иванов и Мирела Демирева в скока на височина.

Ивет участва и в щафетата 4х100 м, където нашият отбор завърши на 7-о място. Петрова взе 21 точки благодарение и на четвъртото си място в скока на дължина, а Иво Балабанов събра 19 точки благодарение на призовите си класирания на 3000 м (3-ти) и на 5000 м (4-ти). Милица Мирчева също има 17 точки с второ място на 3000 м и седмо на 1500 м.  

Победител в тази лига стана отборът на Естония, който се изкачва в първа лига през 2021-а. Естонците набраха 336.5 точки. Второто място бе за Словения – 321 т., следвани от Дания – 313, Латвия 306, Хърватия- 306 и БЪЛГАРИЯ – 298 т.

Ето и резултатите на българските атлети:

Първо място

Ивет Лалова-Колио – 100 м – 11.51 (-1.9)

Ивет Лалова-Колио – 200 м – 22.99 (-0.8)

Габриела Петрова – троен скок – 14.14 (1.3)

Тихомир Иванов – скок височина – 2.24

Радослава Мавродиева – гюле – 17.34

Мирела Демирева – скок височина – 1.94

Второ място

Милица Мирчева – 3000 м – 9:20.50

Митко Ценов – 3000 м стипълчейз – 8:47.66

Трето място

Марк Славов – копие – 74.14

Станислав Станков – 110 м с препятствия – 14.41 (-1.1)

Иво Балабанов – 3000 м – 8:10.79

Момчил Караилиев – троен скок – 16.16 (1.1)

Четвърто място

Кристина Борукова – 400 м с препятствия – 59.32

Светлин Иванов – 100 м – 10.78 (-2.6)

Иво Балабанов – 5000 м – 14:30.50

Елена Митева – 100 м с препятствия – 13.57 (0.6)

Габриела Петрова – скок дължина – 6.09 (-0.7)

Антонио Иванов – 200 м – 21.32 (0.5)

Щафета 4х400 м – жени – (Надежда Рачева, Полина Тодорова, Габриела Георгиева и Кристина Борукова) – 3:43.85

Пето място

Мартин Проданов – 1500 м – 3:58.31

Шесто място

Георги Иванов – гюле – 17.63

Щафета 4х100 м – мъже (Веселин Живков, Петър Пеев, Денис Димитров и Светлин Иванов) – 40.61

Никола Михов – чук – 61.22

Седмо място

Щафета 4х100 м – жени (Йорданка Иванова, Инна Ефтимова, Виктория Георгиева и Ивет Лалова-Колио) – 45.26

Атанас Петров – овчарски скок – 4.85

Деян Гемиджев – диск – 53.27

Милица Мирчева – 1500 м – 4:24.48

Осмо място

Никола Николов – 400 м с препятствия – 52.49

Надежда Рачева- 400 м – 56.25

Рената Петкова – диск – 49.93

Маринела Нинева – 5000 м – 17:05.41

Михаела Петкова – копие – 43.98

Девето място

Антонио Иванов – 400 м – 48.05

Мария Капушева – овчарски скок – 3.10

Мартин Проданов – 800 м – 1:53.19

Десето място

Маргарита Радева – 3000 м стипълчейз – 11:53.57

Щафета 4х400 м – мъже (Веселин Живков, Живко Стоянов, Николай Николов и Михаил Гаргов) – 3:22.84

Единадесето място

Екатерина Димова – чук – 43.71

Лиляна Георгиева – 800 м – 2:12.90

Дванадесето място

Даниел Добрев – скок дължина – 6.66

Серии на 100 м – извън класирането

Инна Ефтимова – 100 м – 11.75 (-2.2)

Виктория Георгиева – 100 м – 12.39 (-2.2)

Веселин Живков – 100 м – 11.06 (-2.0)

Петър Пеев – 100 м – фаул старт

Снимки: Васил Живков

Share Button