Гебрехивет и Кан спечелиха силния крос в Сан Джорджо ди Линяно

Състезанието е част от веригата кросови състезания на ИААФ и се проведе тази неделя, 6 януари.

След оспорвана битка почти до последните метри по 10-километровото трасе бронзовият олимпийски медалист на 5000 м етиопецът Хагос Гебрехивет успя да се наложи с 29:18 мин. Той изпревари своя сънародник, младата надежда Селемон Барега с четири секунди. Само на секунда след Барега завърши угандиецът Алберт Чемутай. В призовата петица място намериха двама силни италианци: Йеманеберхан Крипа е четвърти с 29:56 мин, а Даниеле Меучи е пети с 30:11 мин.

При жените най-бърза бе двукратната европейска шампионка от 2016 година (на 5000 и 10 000 м) туркинята от кенийски произход Ясемин Кан. Тя поведе от самото начало и спечели по 6-километровото трасе с време 19:21 мин и преднина от 16 секунди пред етиопката Силенат Исмав (19:37 мин). На трета позиция завърши кенийката Каролин Чепкемой – на 9 секунди след Исмав.