Класиране и резултати на българските атлети на балканския шампионат в зала

Българските атлети спечелиха 11 медала (3 златни, 4 сребърни и 4 бронзови) във второто издание на балканския шампионат за юноши и девойки под 20 години в зала на 10 февруари в София.

Три титли завоюваха Веселин Живков (60 м), Силвия Георгиева (1500 м) и Александра Начева (троен скок). Сребърните медали бяха за Георги Начев (троен скок), Виктория Георгиева (800 м), Лиляна Георгиева (1500 м) и щафетата 4х400 м при дейките в състав Виктория Георгиева, Бояна Чепилева, Лиляна Георгиева и Елена Георгиева). Бронзовите отличия отидоха при Станислав Станков (60 м с препятствия), Александър Златев (400 м), Борис Линков (400 м) и Елена Георгиева (400 м).

Александра Начева постави и нов национален рекорд за девойки под 18 години с 13.43 и застана твърдо начело на световната ранглиста за девойки.

Шампионатът бе открит от министъра на младежта и спорта Красен Кралев и президента на АБАФ Добромир Карамаринов.

 

Класиране и резултати на българите:

Златни медали

Веселин Живков – 60 м – 6.83 (6.91 в сериите)

Силвия Георгиева – 1500 м  – 4:31.48

Александра Начева – троен скок – 13.43

Сребърни медали

Георги Начев – троен скок – 15.32

Виктория Георгиева – 800 м – 2:61.61

Лиляна Георгиева – 1500 м – 4:42.00

4х400 м – девойки (Виктория Георгиева, Бояна Чепилева, Лиляна Георгиева и Елена Георгиева) – 3:52.57

Бронзови медали

Станислав Станков – 60м с препятствия – 7.90 (7.92 в сериите)

Александър Златев – 400 м – 51.16

Борис Линков – скок дължина – 7.21

Елена Георгиева – 400 м – 56.99

 

4-о място

Мартин Проданов – 800 м  – 1:53.19

Росица Канева – троен скок – 12.34

5-о място

Ивайло Велев – 60 м – 7.06 (7.01 в сериите)

Никол Андонова – 60 м – 7.69 (7.73 в серриите)

Никол Андонова – 60 м с препяствия  – 8.70 (8.74 в сериите)

Елеонора Драгиева – скок височина – 1.73

Ариана Кузманова – скок дължина – 5.92

6-о място

Радин Вълчев – 60  с препятствия – 8.15 (8.15 в сериите)

Мануел Петров – 800 м – 1:56.25

Симона Симеонова – скок дължина – 5.83

7-о място

Гени Семковски – 1500 м – 4:15.41

Николай Янчев – скок височина – 1.80

Илия Сивков – скок дължина – 6.86

Алекс Любенов – овчарски скок – 4.30

Георги Монев – гюле (6 кг) – 15.92

Изабела Соколова – 60 м с прептятствията – 8.70 (8.74 в сериите)

Бояна Чепилева – 400 м – 58.31

Михаела Петкова – гюле – 13.52

8-о  място

Габриел Митов – скок височина – 1.75

Евгени Енев – овчарски скок – 4.00

Виктория Кадийска – скок висоина – 1.65

Яна Копчева – гюле – 13.31

9-о място

Валентин Андреев – гюле (6 кг) – 15.23

10-о място

Трифон Илиев – 1500 м – 4:22.05

Иван Иванов – 3000 м – 9:29.26

11-о място

Еракан Низам – 3000 м – 9:26.75

Ванеса Янкова – 60 м – 7.73

Share Button