Аялев и Джепкемей над всички на силния крос в Сан Себастиян

Авеке Аялев от Бахрейн и Дейзи Джепкемей от Кения бяха най-бързи на традиционния крос в Сан Себастиян, Испания.

Състезанието се проведе на 28 януари, неделя.

Авеке Аялев бяга силно от самото начало до края на 10.6 км трасе и се наложи с 32:54 мин. Той успя да изпревари световния шампион по крос за юноши до 20 години от 2015 година Ясин Хаджи с две секунди. Европейският шампион на 5000 м Илиас Фифа завърши трети с 33:10 мин, а четвърти с 33:21 мин остана европейският шампион на 10 000 м Полат Кембой Арикан.

При жените стана истински сбълъск между състезателки, родени в Кения, чиято основна дисциплина е 3000 м с препятствия. Тук обаче дистанцията бе 8.6 км, а Дейзи Джепкемей спечели с 27:52 мин. Тя изпревари Нора Тануи, финиширала за 28:10 мин. Трета далеч назад остана олимпийската шампионка и световна рекордьорка на 3000 м стипълчейз Рут Джебет – 28:49 мин.