Класиране по медали на националния шампионат за юноши и девойки под 20 години

Националният шампионат за юноши и девойки под 20 години се проведе на 27 и 28 януари в реновираната зала „Асикс Арена“ в София.

Екипът на списание „Атлетика“ изготви за вас, нашите читатели, неофициално класиране по медали за клубовете взели участие в това състезание, където мериха сили над 400 атлети от цялата страна.

38 клуба успяха да качат свои представители на почетната стълбичка на шампионата като на овчарски скок за девойки отново имаше две титли.

Четири клуба от най-големите български градове София, Пловдив и Варна спечелиха по 5 медала като „Черно море – Атлетик“ – Варна е начело на тази класацията с 2 златни и 3 сребърни отличия.

Двукратни шампиони в индивидуалните дисциплини станаха Мартин Проданов (Актив 2013 – Пловдив) на 800 м и 1500 м, Мануел Петрова (Русе Кар Мотор Спорт) в нестандартната комбинация 400 м и 3000 м, Лиляна Георгиева (Тракия 96 – Пловдив) на 800 м и 1500 м, Никол Андонова (Европул – Бургас) на 60 м и 60 м с препятствия, Веселин Живков (Академик – София) на 60 м и 4х400 м и Елена Георгиева (Черно море Атлетик – Варна) на 400 м и 4х400 м.