Солово бягане за Мартин Проданов на 1500 м

Мартин Проданов (Актив 2013 – Пловдив) бе най-убедителният златен медалист от първия ден (27 януари) на националния шампионат за юноши и девойки до 20 години в зала „Асикс Арена“ в София.

Проданов се откъсна още от началото от съперниците си натрупа перднина от 50 метра до края като победи с почти 10 секунди втория и завърши за 3:57.73.

Трима спориха до последния метър за останалите два медала. Трифон Илиев (Шумен) победи шампиона на 800 м за юноши до 18 години Гени Семковски (Тракия 96 – Пловдив) с 4:07.26 срещу 4:07.31, а Мартин Стоев (Черно море Атлетик – Варна) остана на сантиметри зад тях с 4:07.41.

Повече за спортните семейни традиции на Мартин Проданов прочетете тук

Националният рекордьор на 3000 м стипълчейз Митко Ценов (Атлет – Мездра) спечели серията извън класирането с 3:50.43.