Класиране по медали на националния шампионат за юноши и девойки под 18 години

Националният шампионат за юноши и девойки под 18 години се проведе на 20 и 21 януари в реновираната зала „Асикс Арена“ в София.

Екипът на списание „Атлетика“ изготви за вас, нашите читатели, неофициално класиране по медали за клубовете взели участие в това състезание, където мериха сили над 500 атлети от цялата страна.

37 клуба успяха да качат свои представители на почетната стълбичка на шампионата като на овчарски скок девойки имаше две титли, на скок височина при юношите три сребърни медала, а на 60 м с препятствия два бронзови.

Клуб „Тракия 96“ – Пловдив оглави тази класацията с 5 златни, 2 сребърни и 3 бронзови отличия.

Двукратни шампиони в индивидуалните дисциплини станаха Веселин Живков (Академик – София) – 60 м и 200 м, Александра Начева (Ботев – Пловдив) и Орлин Орлинов (Сливен) на скок дължина и троен скок, Елица Тодорова (Средногорски атлет – Пирдоп) на 800 м и 1500м и Еркан Низам (Евър – Варна) на 1500 м и 3000 м. Изабела Соколова (КЛАСА) направи два национални рекорда на 60 м с препятствия в сериите и на финала, а заедно с щафетата на КЛАСА също има два златни медала от шампионата.