Шосеен пробег „Купа Самоков“ излъчи шампионите си

Няколко от най-добрите ни млади атлети в бяганията на средни и дълги разстояния участваха в шосейния пробег „Купа Самоков“ на 8 октомври.

Около 100 деца, юноши и девойки от Самоков и страната се състезаваха в центъра на града при температури от 5-6 градуса по Целзий. Многократната балканската шампионка и сребърна медалистка от европейскато първенство за юноши и девойки до 20 години на 1500 м Лиляна Георгиева (Тракия – Пловдив) пробяга нестандартната дистанция от 1350 м за 4:42 за победата си при старшата възраст. Балканският вицешампион на 800 м Мартин Проданов (Актив 2013 – Пловдив) стана първи при юношите до 20 години като се справи с типичния си финален спринт с Християн Стоянов (Дунав – Русе) на 1800 м с време 5:34 срещу 5:36.

Шампионът на 800 м при юношите до 18 години Валентин Ханджиев (Лудогорец – Разград) също финишира начело с 4:40 на 1350 м в тази възрастова група. Диана Роглева (Юниверсал – София) избяга тази дистанция за 5:31 за златото при девойките до 18 години.

Най-оспорваната надпревара беше при момчета до 16 години, където Минчо Давидов (Тракия – Пловдив) и Гени Семковски (Тракия 96 – Пловдив) се бориха докрая на 900 м и завършиха за 2:55 като предимството бе за Давидов, който тази година е шампион на 400 м и 800 м.

В стартовете при момичета и момчета до 14 години шампиони станаха двама от водачите във веригата „Мтел атлетика за младежи“ от тази година.

Изабел Крамарска (Рилски атлет – Самоков) зарадва местната публика с победа на 900 м с 3:38, а Ангел Димитров (Мизия) записа на тази дистанция 3:04 и победи с финален спринт Мехмед Мехмед (Лудогорец – Разград) – 3:05. През тази година Крамарска спечели националните титли на трибой в зала, четирибой на открито и генералното класиране в „Мтел атлетика за младежи“.  Димитров е сребърен медалист на трибой, бронзов на четирибой и втори в генералното класиране.