Карнобат събра класни български бегачи

Шосейният пробег „Карнобат“ излъчи шампионите си на 17 септември.

Сава Тодоров, който е роден в Карнобат, но се състезава за „Дунав – Русе“, победи убедително на 5000 м при мъжете с 18:28. Многократният национален шампион на 800 м надделя над съотборника си Стоян Владков -18:51 и ветерана Георги Георгиев (Атлетик 90 – Луковит) – 19:19.

Националната рекордьорка на 3000 м стипълчейз Силвия Георгиева (Евър – Варна) записа 15:50 за победата си на 4000 м при жените. 18-годишната Георгиева надбяга Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) 16:10 и Радосвета Симеонова (Добруджа 99 – Добрич)  – 16:26, като двете пристигнаха от Русе, където бягаха на 15 км на „Пробега на свободния дух“ между България и Румъния.

Вицешампионката за девойки на Европа на 1500 м Лиляна Георгиева (Тракия – Пловдив) нямаше пороблеми на дистанция 3000 м при девойките до 20 години и с 11:58. Балканският вицешампион на 800 м при юношите до 20 години Мартин Проданов (Актив 2013 – Пловдив) стана първи в Карнобат с 14:37 като далеч зад него завърши балканския шампион на 800 м за юноши до 19 години от 2016-а Мануел Петров с 16:16.

Атлети от 19 клуба от цялата страна участваха в състезанието.

Ето и призовите тройки във всяка възрастова група:

                           12-13г. момичета -600м.

1.Мая Стоева -04г. АЛСК „Тракия 96“ Пловдив-2.13мин.

2.Раиса Тодорова-04г. СКЛА „Фидипид“ Провадия- 2.16мин.

  1. Даяна Петрова -05г.СКЛА „Атлет“ Карнобат 2.22мин.

 

                        12-13г. момчета- 1000м.

1.Валентин Бояджиев-04г.СКЛА „Евър“гр.Варна -3.32мин.

2.Мехмед Мехмед-04г.СКЛА „Лудогорец“ Разград – 3.36мин.

  1. Венцислав Трайков-04г.СКЛА „Загорец“ Нова Загора– 3.39 мин.

                              14-15г.момичета – 1000м.

1.Елеонора Монева-03г.СКЛА „Загорец“ Нова загора– 3.46мин.

2.Ева Петкова- 03г.АК „Орловец 93“ Габрово -3.49мин.

3.Ния Вичева-02г. АК „Орловец 93“ Габрово -3.51мин.

                             14-15г. момчета – 2000м.

  1. Гени Семковски-02г.АЛСК „Тракия 96“ Пловдив-7.06мин.
  2. Минчо Давидов-02г.СКЛАТ „Тракия“ Пловдив-7.10мин.
  3. Чудомир Черногоров-02г.СКЛА „Атлет“ Карнобат – 7.21мин.

               Девойки младша възраст -2000м.

  1. Маргарита Радева-01г.АК „Орловец 93“Габрово – 8.30мин.
  2. Клаудия Тодорова-01г.СКЛАТ „Тракия“ Пловдив – 8.42мин.
  3. Габриела Михайлова-00г.КЛА „Локомотив“ Дряново – 8.46мин.

          Юноши младша възраст- 3000м.

  1. Иван Иванов-00 „Супер спорт“ Варна – 11.03мин.
  2. Теодор Иванов -00 СК „Черно море“ Варна – 11.20мин.
  3. Трифон Илиев-00 СКЛА „Шумен“ Шумен – 11.25мин.

                          Девойки старша възраст – 3000м.

1.Лиляна Георгиева-00г.СКЛАТ „Тракия“Пловдив – 11.58мин.

  1. Девора Аврамова-00г.АК „Орловец 93“Габрово – 12.51мин.
  2. Денислава Борисова-00г.СКЛА „Шумен“ Шумен – 13.23мин.

                          Юноши старша възраст – 4000м.

  1. Мартин Проданов-99г.Актив 2013“Пловдив – 14.37мин
  2. Мануел Петров-99г. СКЛА „Евър“ Варна – 16.16мин.
  3. Едис Ихсан-00г.СКЛА „Шумен“ Шумен-17.40мин.

          Жени – 4000м.

  1. Силвия Георгиева-99г.СКЛА „Евър“ Варна – 15.50мин.
  2. Маринела Нинева-93г.КЛА „Локомотив“Дряново – 16.10мин.
  3. Радосвета Симеонова-93г.СКЛА „Добруджа 99“ Добрич – 16.26мин.

        Мъже – 5000м.

  1. Сава Тодоров-88г.СЛАК „Дунав“ Русе – 18.28мин.
  2. Стоян Владков -91г. СЛАК „Дунав“ Русе – 18.51мин.
  3. Георги Георгиев-79г.ЛАК „Атлетик 90“ Луковит – 19.19мин.

 

Share Button