Лондон 2017: Отборът на Германия

Един от най-силните атлетически отбори в света – германския ще се представи със 71 атлети (39 жени и 32 мъже) на световното първенство в Лондон.

Отборът, който преди две години взе осем медала от планетарния шампонат Пекин 2015, разчита най-вече на копиехвърлячите Томас Рьолер (олимпийски шампион от Рио 2016) и Йоханес Фетер, както и колегите им Роберт Хартинг – трикратен световен шампион на диск и Давид Щорл – двукратен златен медалист на света на гюле. Младите таланти в германската селекция са Макс Хес (троен скок), Констанце Клостерхалфен (1500 м) и Памела Дуткиевич (110 м с препятствия).

 

Отборът на Германия:

Мъже:

100m: Julian Reus

200m: Aleixo Platini Menga, Julian Reus

800m: Marc Reuther

1500m: Timo Benitz, Homiyu Tesfaye

5000m: Richard Ringer

110m hurdles: Matthias Bühler, Gregor Traber

High jump: Eike Onnen, Mateusz Przybylko

Pole vault: Raphael Holzdeppe

Long jump: Julian Howard

Triple jump: Max Hess

Shot put: David Storl

Discus: Robert Harting, Martin Wierig

Javelin: Andreas Hofmann, Thomas Röhler, Johannes Vetter

Decathlon: Mathias Brugger, Rico Freimuth, Kai Kazmirek

20km race walk: Nils Brembach, Christopher Linke, Hagen Pohle

50km race walk: Carl Dohmann, Karl Junghannss

4x100m: Michael Bryan, Robin Erewa, Robert Hering, Sven Knipphals, Julian Reus, Roy Schmidt

 

Жени:

100m: Rebekka Haase, Gina Lückenkemper

200m: Rebekka Haase, Lisa Mayer, Laura Müller

1500m: Hanna Klein, Konstanze Klosterhalfen

5000m: Hanna Klein, Konstanze Klosterhalfen, Alina Reh

Marathon: Fate Tola Geleto, Katharina Heinig

3000m steeplechase: Gesa Felicitas Krause

100m hurdles: Pamela Dutkiewicz, Nadine Hildebrand, Ricarda Lobe

400m hurdles: Jackie Baumann

High jump: Marie-Laurence Jungfleisch

Pole vault: Friedelinde Petershofen, Lisa Ryzih, Silke Spiegelburg

Long jump: Claudia Salman-Rath, Alexandra Wester

Triple jump: Neele Eckhardt, Kristin Gierisch

Shot put: Sara Gambetta

Discus: Julia Harting, Nadine Müller, Anna Rüh

Hammer: Kathrin Klaas

Javelin: Christin Hussong, Katharina Molitor

Heptathlon: Claudia Salman-Rath, Carolin Schäfer

4x100m: Alexandra Burghardt, Rebekka Haase, Amelie-Sophie Lederer, Gina Lückenkemper, Lara Matheis, Tatjana Pinto

4x400m: Nadine Gonska, Lara Hoffman, Svea Köhrbruck, Hannah Mergenthaler, Laura Müller, Ruth-Sophia Spelmeyer

Share Button