Лондон 2017: Отборът на Великобритания

Домакините на световното първенство в Лондон логично са с един от най-многобройните отбори.

Още на 11 юли атлетическата федерация на Великобритания обяви имената на 78 атлети, но в последствие олимпийския шампион от Лондон 2012 и световен от Лондон 2015 отпадна от състава заради контузия.

Мо Фара отново ще се цели в дубъл на 5000 м и 10 000 м, а Катарина Джонсън-Томпсън е в топ форма, за да атакува титлата в седмобоя.

Ето и имената на британците, който ще учават в Лондон 2017:

Мъже:
100m: James Dasaolu, Reece Prescod, CJ Ujah
200m: Zharnel Hughes, Nethaneel Mitchell-Blake, Danny Talbot
400m: Dwayne Cowan, Matt Hudson-Smith, Martyn Rooney 
800m: Elliot Giles, Kyle Langford, Guy Learmonth 
1500m: Josh Kerr, Chris O’Hare, Jake Wightman
5000m: Andrew Butchart, Mo Farah
10,000m: Mo Farah 
3000m steeplechase: Rob Mullett, Zak Seddon 
110m hurdles: David King, David Omoregie, Andrew Pozzi
400m hurdles: Jack Green 
High jump: Robbie Grabarz 
Triple jump: Nathan Fox 
Hammer: Nick Miller 
Decathlon: Ashley Bryant 
20km race walk: Tom Bosworth, Callum Wilkinson 
50km race walk: Dominic King 
Marathon: Andrew Davies, Callum Hawkins, Josh Griffiths
4x100m: Harry Aikines-Aryeetey, Adam Gemili, Zharnel Hughes, Richard Kilty, Nethaneel Mitchell-Blake, Reece Prescod, Danny Talbot, CJ Ujah
4x400m: Cameron Chalmers, Dwayne Cowan, Jack Green, Matt Hudson-Smith, Martyn Rooney, Delano Williams, Rabah Yousif

Жени:
100m: Desiree Henry, Daryll Neita, Asha Philip
200m: Dina Asher-Smith, Shannon Hylton, Bianca Williams
400m: Zoey Clark, Emily Diamond, Anyika Onuora 
800m: Shelayna Oskan-Clarke, Lynsey Sharp, Adelle Tracey
1500m: Jessica Judd, Sarah McDonald, Laura Muir, Laura Weightman
5000m: Eilish McColgan, Laura Muir, Steph Twell
10,000m: Jessica Martin, Beth Potter, Charlotte Taylor 
3000m steeplechase: Rosie Clarke 
100m hurdles: Tiffany Porter 
400m hurdles: Eilidh Doyle
High jump: Katarina Johnson-Thompson, Morgan Lake
Pole vault: Holly Bradshaw 
Long jump: Lorraine Ugen 
Discus: Jade Lally 
Hammer: Sophie Hitchon 
Heptathlon: Katarina Johnson-Thompson 
20km race walk: Gemma Bridge, Bethan Davies 
Marathon: Tracy Barlow, Alyson Dixon, Charlotte Purdue
4x100m: Dina Asher-Smith, Desiree Henry, Corinne Humphreys, Shannon Hylton, Daryll Neita, Asha Philip, Bianca Williams 
4x400m: Zoey Clark, Emily Diamond, Eilidh Doyle, Laviai Nielsen, Anyika Onuora, Perri Shakes-Drayton

Share Button