Медалистите от световното U18 в Найроби

През миналата седмица в Найроби (Кения) се проведе последното световно първенство за кадети (U18). То донесе поредна радост за българската атлетика – сребърното отличие на Александра Начева в тройния скок с нов национален рекорд. Предлагаме ви таблица с всички медалисти в шампионата.

      МОМЧЕТА      
100 м Т.Лемао (РЮА) 10,57 Р.Мленга (РЮА) 10,61 Т.Уилсън (Ям) 10,65
200 м Р.Мленга (РЮА) 21,03 Т.Лемао (РЮА) 21,12 Л.Бранднер (Гер) 21,23
400 м А.Уотсън (Ям) 46,59 Д.Уилямс (Гаяна) 46,72 К.Дженкинс (Т§К) 46,77
800 м М.Нберет (Ет) 1:47,12 Т.Бодена (Ет) 1:47,16 Дж.Торойтич (Кен) 1:47,82
1500 м Д.Манангой (Кен) 3:47,53 А.Десаса (Ет) 3:48,65 Б.Меконен (Ет) 3:50,64
3000 м С.Барега (Ет) 7:47,16 Е.Закайо (Кен) 7:49,17 С.Уейтака (Кен) 7:50,64
2000 м с пр Л.Бет (Кен) 5:32,52 К.Меян (Кен) 5:33,07 А.Китеса (Ет) 5:42,10
110 м с пр (91.4) Д.Ръсел (Ям) 13,04 Х.Лу (Тайван) 13,41 Т.Ванавербек (Фр) 13,55
400 м с пр (83,8) С.Зазини (РЮА) 49,27 М.Наадокила (Кен) 52,06 Б.Кристоф (Фр) 52,21
скок височина Б.Пул (РЮА) 2,24 К.Иенету (Гер) 2,14 В.Лавский (Укр) 2,11
овчарски скок М.Орбан (Фр) 5,00 Х.Таманис (Кип) 4,85 И.Кравченко (Укр) 4,70
скок дължина М.Видал (Куба) 7,88 Л.Лескай (Куба) 7,79 А.Букса (Рум) 7,47
троен скок Х.Диас (Куба) 17,30 Ф.Чила (Екв) 15.92 А.Далмеро (Кол) 15,89
гюле (5 кг) Т.Нортхоф (Гер) 20,72 М.Самусев (Блр) 19,99 Дж.Лейси (РЮА) 19,93
диск (1,5 кг) К.Ромеро (Чили) 64,33 А.Кирилин (Укр) 63,98 М.Брендън (РЮА) 58,34
копие (700 гр) Ч.Лю (Кит) 77,54 Й.Шлебуш (РЮА) 75,68 К.Сон (Кит) 73,64
чук (5 кг) М.Кохан (Укр) 82,31 Д.Сингх (Инд) 74,20 Р.Винкелфос (Гер) 71,78
10 000 м сп.х. Яо Чжан (Кит) 41:12,01 С.Илкаев (неу) 41:24,17 Д.Ндигити (Кен) 41:25,78
десетобой С.Ф.Клинч (Фр) 7559 О.Кожяковс (Лат) 7377 Л.Нойгебауер (Гер) 7204
      МОМИЧЕТА      
100 м М.Ай (Тур) 11,62 М.Стефанович (Пол) 11,62 К.Дейвис (Ям) 11,67
200 м Т.Препенс (Гер) 23,51 Х.Бестуе (Исп) 23,61 М.Ай (Тур) 23,76
400 м Б.Маликова (Чех) 52,74 М.Мораа (Кен) 53,31 Д.Дос Сантос (Бр) 53,57
800 м Дж.Уамбуй (Кен) 2:01,46 Л.Дж.Лагат (Кен) 2:02,06 Х.Мешеша (Ет) 2:06,32
1500 м Л.Хайлу (Ет) 4:20,80 С.Гирма (Ет) 4:22,14 Е.Джебиток (Кен) 4:23,16
3000 м А.Минсево (Ет) 9:24,62 Е.Чепкируи (Кен) 9:24,69 И.Меконен (Ет) 9:28,46
2000 м с пр К.Чебет (Кен) 6:24,80 М.Чепкуруи (Кен) 6:26,10 Е.Синтайеху (Ет) 6:35,79
100 м с пр (76,2) Б.Андерсън (Ям) 12,72 Самба-Майела (Фр) 12,80 Д.Фрийман (Ям) 13,09
400 м с пр (76,2) Ван дер Валт (РЮА) 58,23 С.Уокър (Ям) 58,27 Г.Вендер (Гер) 59,17
скок височина Я.Махучих (Укр) 1,92 М.Левандовска (Пол) 1,82 Л.Юргенс (Гер) 1,79
овчарски скок Чунге Ню (Кит) 4,20 Л.Вилдгрубе (Гер) 4,15 А.Айро (Фр) 4,10
скок дължина Луин Гун (Кит) 6,37 Л-С.Клик (Гер) 6,30 Д.Мулиак (Фр) 6,28
троен скок Кюцзяо Тан (Кит) 13,64 А.НАЧЕВА (БЪЛ) 13,54 С.Ернандес (Куба) 13,29
гюле (3 кг) З.Данцлер (Гер) 17,64 Тянсяо Ю (Кит) 17,62 Юе Сун (Кит) 17,59
диск (1 кг) С.Моралес (Куба) 52,89 Л.Браунагел (Гер) 51,29 К.Лю (Кит) 50,10
копие (500 гр) М.Дуарте (Куба) 62,92 Кин Цай (Кит) 57,01 К.Дай (Кит) 54,96
чук (3 кг) Алмендарис (Куба) 71,12 Я.Мартинес (Куба) 69,75 К.Валадкевич (Блр) 68,17
5000 м сп.х. Х.Морехон (Екв) 22:32,30 М.Бекмез (Тур) 22:32,79 Е.Хасанова (неу) 22:35,72
седмобой М.Висенте (Исп) 5612 Й.Зиблер (Гер) 5602 У.Бацианскайте (Лит) 5467
      СМЕСЕНА      
4х400 м Бразилия 3:21,71 Ямайка 3:22,23 РЮА 3:24,45
Share Button