4+4+4 медала за българските атлети на балканския шампионат за юноши и девойки до 20 години

12 медала (4 златни, 4 сребърни и 4 бронзови) завоюваха българските атлети от балканския шампионат за юноши и девойки до 20 години в Питещи, Румъния на 1 – 2 юли (събота и неделя).

Лиляна Георгиева отново бе с най-много отличия. 16-годишната девойка победи на 800 м и 1500 м, а в края на втория ден бяга последен пост за щафетата 4х400 м, където българките завършиха трети.

Антонио Иванов стана вицешампион на 100 м, а на 200 м беше убедителен шампион. Към призовите класирания на Антонио е и четвъртото място с щафета 4х100 м.

Силвия Георгиева също спечели два медала – сребърен на 3000 м стипълчейз и бронзов на 3000 м.

Добри Сталев не остави никой да го победи в петте дисциплини от първия ден на десетобоя, а през втория бе най-добър на копие и с натрупаната преднина спечели титлата с нов национален рекорд – 6699  точки.

Мартин Проданов остана близо до титлата със сребърен медал на 800 м с личен рекорд, а Станислав Станков също е вицешампион на 110 м с препятствия. След него на хърделите за бронза се класира Радин Вълчев.

Християн Стоянов също е бронзов медалист на 5000 м с личен рекорд. Щафетата 4х400 м девойки в състав Диляна Йоргачкова, Кристина Борукова, Елена Георгиева и Лиляна Георгиева също е бронзова.

Пълни класирания и резултати на българските атлети:

1 място

Лиляна Георгиева – 800 м – 2:09.14 и 1500 м – 4:31.78

Добри Сталев – десетобой – 6699 точки – национален рекорд

Антонио Иванов – 200 м – 21.68

2 място

Мартин Проданов – 800 м – 1:52.03

Антонио Иванов – 100 м – 10.66

Силвия Георгиева – 3000 м стипълчейз – 10:53.07

Станислав Станков – 110 м с препятствия – 14.22

3 място

Християн Стоянов – 5000 м – 15:11.16

Радин Вълчев – 110 м с препятствия – 14.27

Силвия Георгиева – 3000 м – 9:56.78

Щафета 4х400 м (Диляна Йоргачкова, Кристина Борукова, Елена Георгиева, Лиляна Георгиева) – 3:50.60

4 място

Кристина Борукова – 400 м с препятствия – 62.00

Михаил Иванов – скок височина – 2.05

Щафета 4х100 м – юноши (Мартин Георгиев, Станислав Станков, Радин Вълчев, Антонио Иванов) – 42.21

Георги Начев – троен скок – 15.75

Габриела Красимирова – 5000 м – 20:01.20

5 място

Елена Георгиева – 400 м – 57.01

Христо Банков – гюле – 18.24

Мартин Проданов – 1500 м – 3:56.43

Живко Господинов – чук – 65.66

Диляна Йоргачкова – 63.58

Щафета 4х100 м – девойки (Никол Андонова, Зорница Нейкова, Симона Симеонова, Елена Георгиева) – 48.52

Алекс Христов – диск (1.75 кг) – 51.40

Зорница Нейкова – 200 м – 25.67

Щафета 4х400 м – юноши (Станислав Станков, Християн Стоянов, Мартин Проданов, Стефан Стефанов) – 3:25.67

6 място

Мартин Георгиев – скок дължина – 6.80

Никол Андонова – 100 м – 12.30

Михаил Михалев – гюле – 17.88

Никол Андонова – 100 м с препятствия – 14.40

Ариана Кузманова – скок дължина – 5.88

Ангел Спасов – копие – 61.21

7 място

Михаела Петкова – копие – 43.11

8 място

Габриел Митов – скок височина – 2.00

9 място

Стефан Стефанов – 400 м – 49.28

Никола Михов – чук – 63.02

Никита Кирова – троен скок – 11.90

Михаил Иванов – скок дължина – 6.73

Яна Копчева – гюле – 12.51

10 място

Симона Симеонова – скок дължина – 5.75  

Полина Макаева – диск – 35.46

11 място

Антоанета Атанасова – 100 м с препятствия – 15.62

Михаела Петкова – гюле – 11.89

13 място

Зорница Нейкова – 100 м – 12.77

Георги Димов – диск (1.75 кг) – 40.71

Мануел Петров – 3000 м стипълчейз – незавършил

Християн  Стоянов – 3000 м – незавършил

Share Button