Нинева и Сръндев са национални шампиони по планинско бягане

Маринела Нинева („Локомотив-Дряново“) и Александър Сръндев („Юниверсал“) се окичиха със златните медали на националния шампионат по планинско бягане, провел се в Боровец на 20 юни, вторник. 

Маринела Нинева бе най-бърза при жените по трасето с дължина 8 800 м – за 1:01:42 часа. След нея остана Мая Недялкова (СК „Стратеш Атлетик-Ловеч“) – 1:04:31 часа.  Трета е Милка Михайлова („Дунав-Русе“) с 1:06:58 часа.

При мъжете на 11 800 м и Александър Сръндев успя да се наложи с време 1:07:17 часа. След него завърши Константин Василев („СК Стратеш Атлетик-Ловеч“) с 1:07:55 часа. С бронза се окичи Йордан Петров („Супер спорт-Варна“), финиширал за 1:09:50 часа.

При девойките шампионка стана Лушка Кокотанекова („Б.Мулешков-Панагюрище“), която измина 3500 м за 31:25 мин. Шампион при юношите на 8 800 м е Стефан Йорданов („СК Стратеш Атлетик-Ловеч“) с 56:55 мин.

Ето и резултатите: 

  11.800 km-мъже   старт:11:00ч./вторник /  
  1140 m +; 100 m –   Контролно време: 90 мин.  
  предимно изкачване        
    КРАЙНО КЛАСИРАНЕ    
  име и фамилия г. клуб резулт.  
1 2006 Александър Сръндев 97 Юниверсал 1:07.17  
2 2756 Константин Василев 76 СК Стратеш Атлетик-Ловеч 1:07.55  
3 2528 Йордан Петров 89 Супер спорт-Варна 1:09.50  
4 3450 Мирослав Спасов 95 СК Младост 2012-Благоевград 1:13.39  
5 2749 Георги Гергов 97 СК Стратеш Атлетик-Ловеч 1:16.19  
6 2338 Димитър Русев 85 СК Младост 2012-Благоевград 1:17.59  
7 2842 Станислав Манев 77 Атлетик 91-В.Търново 1:20.03  
8 2841 Калин Василев 83 Атлетик 91-В.Търново 1:20.53  
9 381 Георги Ланджев 95 Атлетик 90-Луковит 1:22.55  
10 2530 Румен   Стаматов 88 Супер спорт-Варна 1:23.19  
  2337 Димитър Димитров 85 СК Младост 2012-Благоевград 1:28.42  
  1251 Павел Ширилинков 51 Б.Мулешков-Панагюрище DNS  
  2324 Владимир Войнов 97 СК Младост 2012-Благоевград DNS  
  2633 Костадин Кисьов 78 Шампион-София DNS  
  2635 Николай Танков 71 Шампион-София DNS  
  1635 Георги Семковски 68 Спартак-Койнаре DNS  
  2449 Димчо Мицов 88 Рилски атлет-Самоков DNS нар V.2.2.  
             
  8.800 km-жени   старт:10:00ч./вторник /  
  1027 m +   Контролно време: 100 мин.  
  предимно изкачване        
    КРАЙНО КЛАСИРАНЕ    
  име и фамилия г. клуб резулт.  
1 2147 Маринела Нинева 93 Локомотив-Дряново 1:01.42  
2 2750 Мая Недялкова 90 СК Стратеш Атлетик-Ловеч 1:04.31  
3 1429 Милка Михайлова 72 Дунав-Русе 1:06.58  
4 2332 Кристина Иванова 93 СК Младост 2012-Благоевград 1:09.14  
5 2313 Христина Козарева 84 Керамик-Елин Пелин 1:13.25  
6 253 Таня Димитрова 81 СК Костенец 1:13.33  
7 2333 Лилиана Гоцева 91 СК Младост 2012-Благоевград 1:16.55  
8 1257 Мария Ангелова 80 Б.Мулешков-Панагюрище 1:25.48  
9 2004 Любомира Иванова 97 Юниверсал 1:26.46  
  924 Антония Маринова 89 Атлетик-София DNF  
  1253 Десислава Андреева 96 Б.Мулешков-Панагюрище DNS  
  2309 Надежда Ангелова 88 Керамик-Елин Пелин DNS  
  3328 Веселка Иванова 96 Балкан-Ботевград DNS  
  2326 Радост Василева 97 СК Младост 2012-Благоевград DNS  
  2753 Антония Григорова 86 СК Стратеш Атлетик-Ловеч MED  
           
  8.800 km м-юноши под 20 год. (ст.в.)   старт:10:00ч./вторник /  
  1027 m +   Контролно време: 90 мин.  
  предимно изкачване        
    КРАЙНО КЛАСИРАНЕ    
  име и фамилия г. клуб резулт.  
1 2748 Стефан Йорданов 98 СК Стратеш Атлетик-Ловеч 56.55  
2 2322 Георги Пренгов 98 СК Младост 2012-Благоевград 58.53  
3 2386 Николай   Начев 98 Балкан-Ботевград 59.34  
4 2767 Владислав Тотев 0 СК Стратеш Атлетик-Ловеч 1:05.41  
5 2435 Иван Цветански 99 Рилски атлет-Самоков 1:07.21  
6 401 Даниел Трифонов 0 Атлетик 90-Луковит 1:08.19  
7 2321 Мартин Манов 99 СК Младост 2012-Благоевград 1:09.51  
8 1258 Златомир Радев 98 Б.Мулешков-Панагюрище 1:12.20  
9 2744 Иван Стефанов 99 СК Стратеш Атлетик-Ловеч 1:13.10  
10 2323 Стоян Иванов 98 СК Младост 2012-Благоевград 1:16.55  
11 3299 Стефан Куртев 1 СК Стратеш Атлетик-Ловеч 1:17.52  
12 376 Славчо Атанасов 99 Атлетик 90-Луковит 1:20.48  
             
           
  8.800 km-жени   старт:10:00ч./вторник /  
  1027 m +   Контролно време: 100 мин.  
  предимно изкачване        
    КРАЙНО КЛАСИРАНЕ    
  име и фамилия г. клуб резулт.  
1 2147 Маринела Нинева 93 Локомотив-Дряново 1:01.42  
2 2750 Мая Недялкова 90 СК Стратеш Атлетик-Ловеч 1:04.31  
3 1429 Милка Михайлова 72 Дунав-Русе 1:06.58  
4 2332 Кристина Иванова 93 СК Младост 2012-Благоевград 1:09.14  
5 2313 Христина Козарева 84 Керамик-Елин Пелин 1:13.25  
6 253 Таня Димитрова 81 СК Костенец 1:13.33  
7 2333 Лилиана Гоцева 91 СК Младост 2012-Благоевград 1:16.55  
8 1257 Мария Ангелова 80 Б.Мулешков-Панагюрище 1:25.48  
9 2004 Любомира Иванова 97 Юниверсал 1:26.46  
  924 Антония Маринова 89 Атлетик-София DNF  
  1253 Десислава Андреева 96 Б.Мулешков-Панагюрище DNS  
  2309 Надежда Ангелова 88 Керамик-Елин Пелин DNS  
  3328 Веселка Иванова 96 Балкан-Ботевград DNS  
  2326 Радост Василева 97 СК Младост 2012-Благоевград DNS  
  2753 Антония Григорова 86 СК Стратеш Атлетик-Ловеч MED  
           

 

 

Share Button