Вицешампионите които станаха златни медалисти

Станислав Станков (Супер спорт – Варна),  Християн Стоянов (Орловец 93 – Габрово) и Виктория Георгиева (Тунджа – Ямбол) се качиха на най-високото стъпало на почетната стълбичка на 18 юни на националния шампионат за юноши и девойки в София.

Предишния ден (17 юни – събота) и тримата се класираха втори, а в неделя вече бяха шампиони на България.

Станков победи на 400 м с препятствия с 54.83, а Методи Миланов (Атлетик – София) бе най-близо до него с 55.48. Далеч зад тях имаше спор за третото място, който бе спечелен от Борислав Георгиев (ЦСКА) срещу Йосиф Иззе (Левски 2016 – София) – 59.48 на 59.65.

Станислав Станков бе шампион на 110 м с препятствия за мъже, но при юношите загуби от Радин Вълчев (Атлетик – София) с 14.40 срещу 14.48.

Християн Стоянов беше безапелационен на 5000 м и с 15:21.52 финишира далеч пред Трифон Илиев (Шумен) 16.15.90 и Тодор Кънев (Атлет – Карнобат) 16:23.29. Християн се опита да защити титлата си на 1500 м предишния ден, но бе надбяган от Мартин Проданов (Актив 2013 Пловдив).

Виктория Георгиева се справи на 800 м със съотборничката си от „Тунджа“ Ямбол – Росица Канева и Силвия Георгиева (Евър – Варна). Виктория оправда името си с 2:13.60, а Канева е втора с 2:14.16. На 17 юни Виктория бе втора на 400 м като отстъпи на Елена Георгиева (Черно море Атлетик – Варна).

Още един атлет има златен и сребърен медал от шампионата – Мануел Петров (3000 м стипълчейз и 800 м), а съотборничката му Силвия Георгиева е с два сребърни медала на 1500 м и 3000 м, както и два бронзови на 800 м и 4х400 м. Георгиева бяга и в щафетата 4х100 м , но там отборът на „Евър“ завърши на пето място.

Вижте и петимата двойни шампиони от първенството на юношите и девойките.