Новият шампион на България на 400 м се казва Борислав Тонев

Бившият атлет от „Берое“ – Стара Загора се готви в София и през 2017-а година вече тренира при специалиста в спринтовете Христо Стоянов в „Академик“.

През миналите години Тонев се състезаваше на 100 м и 200 м, а през тази година пробва и 400 м, където спечели националната титла с 47.85 на първенството на България във Велико Търново на 3 юни.

24-годишният Борислав надбяга шампиона от залата Живко Стоянов (Дунав – Русе), който също слезе под 48 секунди с 47.97.

Новият шампион на 400 м се пробва и на старите си дисциплини – 100 м (отпада след фаул старт на полуфинала) и 200 м, където спечели бронз с 21.54.

Тонев взе още два златни медала от националните шампионати с щафетите 4х100 м и 4х400 м във Велико Търново и така стана най-титулования атлет на състезанията.

Най-голямото предизвикателство за Борислав ще бъде Европейското отборно първенство – първа лига във Вааса, Финландия, където освен индивидуалните 400 м отборът на България ще се бори и на щафета 4х400 м.