Румен Руменов и Изабел Крамарска са най-добрите български атлети в четирибоя

Шампионите на националното първенство за момчета и момичета на четирибой до 14 години, което се проведе във Велико Търново на 2 юни, са Румен Руменов (Мизия) и Изабел Крамарска Рилски атлет – Самоков).

Руменов събра 261 точки, като бе най-добър в три от дисциплините 60 м – 8.17, скок дължина – 5.30 и 800 м – 2:22.55. Единствената дисциплина, в която Румен се класира десети, бе 60 м с препятствия, където той записа 10.53. В хърделите най-силно време регистрира съотборникът му Ангел Димитров – 9.88, но с 245 той е трети на 2 точки зад Димитър Тосков (Рилски атлет – Самоков) -247.

Крамарска събра 272 точки за победата, но започна с шесто място на 60 м – 8.68. Във втората дисциплина – скок дължина Изабел бе единствената над 5 метра с 5.09 и се изкачи на втора позиция след Мая Стоянова (Тракия 96 – Пловдив). В следващите две дисциплини атлетката от Самоков беше еднолична лидерка – единствена под 10 секунди на 60 м с препятствия – 9.85 и под 1:50 на 600 м – 1:46.45.

Стоянова запази второ си място, въпреки че имаше равни точки с третата – Боряна Иванова (СК Костенец) – 250.

Румен Руменов и Изабел Крамарска спечелиха нацконалния шампионат по трибой на 31 януари в Добрич, а на 17 май станаха победители и във веригата „Мтел атлетика за младежи“ преди да триумфират и на четиробой на 2 юни във Велико Търново.

115 момичета и 68 момчета завършиха четирибоя на стадион „Ивайло“.

Снимки: Александър Стоянов