Радосвета Симеонова отново с отлично представяне в чужбина

Националната ни шампонка на маратон и спортно ходене Радосвета Симеонова участва на състезания в Словакия на 22 и 23 април.

Симеонова отново подобри личния си рекорд на 20 км спортно ходене като постигна 1:41:27 ч. за второ място на турнира в Борски Милукаж на 22 април (събота).

Габриела Красимирова се класира трета при девойките до 20 години на 10 км също с личен рекорд на 10 км – 54:42, а Кристина Стефанова завърши четвърта при девойките до 18 години на 5 км с 30:31.

На същото състезание най-добрият спортист на Словакия Матей Тот – олимпийски и световен шампион на 50 км спортно ходене победи на 20 км дистанция с 1:24:38 и зарадва многобройните си фенове в източно европейската страна.

На следващият ден 23 април (неделя) Симеонова отново бе втора на дистанция 5 км с 24:04 в град Лоховец.