Радосвета Симеонова с личен рекорд на 20 км спортно ходене

Радосвета Симеонова подобри личния си рекорд на 20 км спортно ходене и постигна 1:43:07 за петото място при жените на балканския шампионат във Флорина, Гърция на 8 април.

Резултатите на балканския шампионат се признават за нормативи за световното първенство в Лондон през август тази година. При жените във Флорина шампионката Антигони Дрисбиоти (Гърция) спечели с 1:34:00, с което покри норматива от 1:36:00 . Втора е сънародничката й Панайота Цинополу с 1:39:32, а трета е Дущица Топич (Сърбия) с 1:39:43. Радосвета остана на 7 минути от нормата за Лондон, въпреки че подобри с няколко минути личния си рекорд.

Атлетката от „Добруджа 99“ – Добрич спечели петата си поредна национална титла при жените на 25 март тази година с лично постижение – 1:48:20, а на балканския шампионат две седмици по-късно свали още 5 минути от този резултат. Между двете състезания по спортно ходене Симеонова завоюва сребърен медал на националния шампионат по полумаратон (21.0975 км) в Стара Загора на 2 април с 1:21:18.

През 2016-а година добруджанката стана първа на маратона на Плевен и се окичи със златния медал на национални шампионат на класическата дистанция от 42.195 км в София с резултат под 3 часа.