Надежда Рачева с два златни медала за един ден

Атлетката на СК „Костенец“ Надежда Рачева стана най-добрата спринтьорка на националния шампионат в зала в Добрич на 3 февруари.

В рамките на деня Рачева спечели сериите и финала на 60 м със 7.69 и 7.61, както и решителното бягане на 400 м с 56.

Изненадващо на второ място на 60 м се класира подготвящата се в Гърция Лидия Ступел (Атлетик – София) със 7.70, която изпревари Йорданка Иванова (Евър – Варна) с една стотна – 7.71.

Фаворитка на 400 м Катя Христова (СК Костенец) водеше до последните 30 метра преди финала, но Рачева показа скоростна издръжливост и с 56.12 грабна втора титла. Христова завърши за 56.59. Това постижение и беше достатъчно за бронзовия медал, тъй като от предишна серия Карион Околие (Левски 2016) бяга 56.38 и заслужи среброто.