800 м: Робертов донесе злато за „Атлетик 90“ – Луковит, Канева за „Тунджа“ Ямбол

Представители на две утвърдени школи в бяганията на средни и дълги разстояния излъчиха шампионите на 800 м в зала при юношите и девойките до 18 години на 2 февруари в Добрич.

Данчо Робертов пробяга четирите обиколки в зала „Добротица“ за 2:01.68 и изпревари с повече от секунда Мартин Стоев (Черно море Атлетик – Варна) 2:02.78, който е бронзов медалист на 1500 м, и Денис Атанасов (Добруджа 99 – Добрич) 2:03.16.

Шампионът на 400 м Валентин Хаджиев (Лудогорец – Разград) завърши пети с 2:04.53.

Пълни резултати:

  име и фамилия г. клуб резулт.
1  Данчо Робертов 0 Атлетик 90-Луковит 2.01.68
2  Мартин Стоев 0 Черно море Атлетик-Варна 2.02.78
3  Денис Атанасов 0 Добруджа 99-Добрич 2.03.16
4  Любослав Еленков 0 СК Бдин Атклетик-Видин 2.03.97
5  Валентин  Хаджиев 0 Лудогорец-Разград 2.04.53
6  Владислав Михайлов 0 Черно море Атлетик-Варна 2.05.99
7  Трифон Илиев 0 СКЛА Шумен 2.10.29
8  Алекс Йорданов 1 Берое-Ст.Загора 2.10.96
9  Алекс Вълчев 0 АК Георги Дъков 2.12.18
10  Николай  Кирилов 1 Атлетик 90-Луковит 2.14.49
11  Кадир Кадир 0 СКЛА Шумен 2.14.78
11  Иван Драгановски 1 СК Атлет-Мездра 2.14.78
13  Николай Кутрулев 0 АК-Джордан 2.15.68
14  Александър Вълчев 1 КЛАСА 2.17.66
15  Димитър Аргиров 1 Тракия-Пловдив 2.18.21
16  Енчо Енчев 0 Берое-Ст.Загора 2.20.52
17  Калин Петров 0 СКЛА Добруджа-Добрич 2.22.27
18  Божидар Цонев 0 СК Европул 2.23.14
19  Николай Рохов 1 АСКЛА Сливен 2.23.36
20  Димитър Ангелов 1 АСКЛА Сливен 2.24.46
21  Александър Александров 0 СКЛА Шумен 2.26.37
22  Кристиян Кочев 0 КЛА Марин Манчев-Правец 2.27.13
23  Михаил Недков 1 Евър-Варна 2.30.29
24  Емануел Петков 1 Атлетик-Тервел 2.36.01
25  Христо Тосков 0 Рилски атлет-Самоков 2.50.53


При девойките Росица Канева завърши с повече от 30 метра преднина пред втората Рая Лалова (Атлет – Мездра) с 2:17.65 срещу 2:25.01 и брозовата Габриела Михайлова (Локомотив – Дряново) 2:27.46. Канева е вицешампионка на 400 м от 1 февруари.

Пълни резултати:

  име и фамилия г. клуб резулт.
1  Росица Канева 0 Тунджа-Ямбол 2.17.65
2  Рая Лалова 1 СК Атлет-Мездра 2.25.01
3  Габриела Михайлова 0 Локомотив-Дряново 2.27.46
4  Дева-Мария Драгиева 0 СК Атлет-Мездра 2.33.44
5  Диана Роглева 0 Юниверсал 2.35.94
6  Денислава  Борисова 0 СКЛА Шумен 2.36.89
7  Нели Минчева 0 Черно море Атлетик-Варна 2.40.74
8  Екатерина Милкова 0 Евър-Варна 2.41.73
9  Радостина Великова 0 Олимп 97-Силистра 2.44.48
10  Сияна Кази 0 КЛАСА 2.44.92
11  Николета Стоянова 0 Хеброс-Харманли 2.46.06
12  Диана Димитрова 1 Евър-Варна 2.47.13
13  Шансел Мехмед 1 СКЛА Нови пазар 2.50.32
14  Антоанета Димитрова 1 СК Атлетика 2012-В.Търново 2.50.86
15  Карина Русева 0 Евър-Варна 2.53.53
16  Селин  Ахмед 1 СКЛА Добруджа-Добрич 2.54.75
17  Мария  Стойкова 0 СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи 3.08.18
18  Кирила Русева 0 СКЛА Нови пазар 3.15.02
19  Магдалена Стоянова 0 СК Атлетика 2012-В.Търново 3.16.50
20  Анабел Емилова 0 СКЛА Нови пазар 3.27.87

 

Share Button