Варна и Русе с триумф над препятствията на малките атлети

Варненецът Даниел Иванов (Супер спорт) триумфира като шампион на 60 м с препятствия в зала при момчетата до 16 години на 1 февруари в Добрич.

Иванов бяга 8.88 в сериите и 8.97 на финала, но остана единствен под границата от 9 секунди в състезанието.

През миналата година Даниел бе единствения атлет роден 2002-а във финала на хърделите, но тогава остана пети с 10.14 (9.96 в сериите).

Сребърната и бронзовата позиция бяха за Ивайло Иванов (Атлетик – София) – 9.02 (9.01 в сериите) и Иво Йорданов (Чендини) – 9.19.

  КРАЙНО КЛАСИРАНЕ    
м. име и фамилия г. клуб резулт. резулт.
  ФИНАЛ        
1  Даниел Иванов 2 Супер спорт-Варна 8,88 8,97
2  Ивайло Иванов 2 Атлетик-София 9,01 9,02
3  Иво Йорданов 3 Ч.Ч.Чендини 9,27 9,19
4  Иван  Бонев 2 Академик-София 9,33 9,22
5  Георги Миленков 2 ЦСКА-София 9,36 9,27
6  Станислав Кисев 2 Локомотив-Пловдив 9,25 9,38
           
7  Алекс Иванов 3 СК Олимпия-Враца 9,46  
8  Алекс Варадинов 3 Левски 2016-София 9,49  
9  Виктор Димитров 2 Супер спорт-Варна 9,87  
10  Николай Николов 2 Супер спорт-Варна 9,94  
11  Вълчан Вълчанов 2 Супер спорт-Варна 10,00  
12  Виктор Вангелов 3 КЛАСА 10,16  
13  Евгени Желязков 2 Супер спорт-Варна 10,21  
14  Кристиян Димитров 2 Супер спорт-Варна 10,68  
15  Цветомир Ефтимов 2 Супер спорт-Варна 11,03  
16  Петко  Стаменов  2 Спринт-Ч.Бряг 11,31  
17  Ивелин Савов 2 Супер спорт-Варна 11,38  
18  Цветан Цвятков 3 СКЛА Шумен 12,92  

Румяна Мартева (Дунав – Русе) бе отличничката в тази възрастова група при момичетата с 9.41. Паула-Михаела Филипова (ЦСКА) е втора с 9.84, а Илияна Йорданова (Супер спорт – Варна) печели само с 0.01 секунда бронза пред Михаела Миткова (Олимпия – Враца) – 10.01 срещу 10.02. Шампионката на скок дължина Вивиан Кръстева (Рилски атлет – Самоков), която също бе кадидатка за медал след 9.82 в сериите, бе декласирана за фаул старт.

  КРАЙНО КЛАСИРАНЕ    
М. име и фамилия г. клуб резулт. резулт.
  ФИНАЛ        
1  Румяна  Мартева 3 Дунав-Русе 9,58 9,41
2  Паула-Михаела Филипова 2 ЦСКА-София 9,98 9,84
3  Илияна Йорданова 3 Супер спорт-Варна 9,96 10,01
4  Михаела Миткова 3 СК Олимпия-Враца 10,14 10,02
5  Лилия Богданова 2 Черно море Атлетик-Варна 10,31 10,23
   Вивиан Кръстева 2 Рилски атлет-Самоков 9,82 DQ 162.7
           
7  Ивет  Тодорова 2 Хеброс-Харманли 10,51  
8  Александра Герганова 3 Евър-Варна 10,54  
9  Цвета Христова 2 Атлетик-София 10,58  
10  Нина Станкова 2 Черно море Атлетик-Варна 10,78  
11  Ирина Томова 3 Супер спорт-Варна 10,84  
12  Емелин Хатиб 2 СК Русе Кар Мотор Спорт 11,09  
13  Елеонора Асенова 2 Локомотив София-НК 11,66  
14  Даяна  Шопова 3 Оборище-Панагюрище 11,89  
15  Симона Игнатова 2 Спартак-Плевен 12,11  
16  Иванета Илиева 3 СКЛА Шумен 12,21  
17  Никол Пашалиева 3 Атлетик-Хасково 12,49  
18  Севда Начева 2 Супер спорт-Варна 13,34  
19  Николета Кръстева 2 Оборище-Панагюрище 13,47  
20  Деница Гъргова 3 Локомотив София-НК 13,65  
21  Ралица Караколева 2 Оборище-Панагюрище 17,74  

Снимка: Александър Стоянов

Share Button