Ето и отборът на Русия за Рио`2016

Въпреки че още няма окончателно решение по казуса с руските атлети, официалният сайт на руската лекоатлетическа федерация rusathletics.com публикува имената на участниците в олимпийските игри в Рио това лято.

Това са спортисти, които отговарят на критериите и са били утвърдени от главния треньорски съвет и президиума на ВФЛА (Руската  лекоатлетическа федерация).

Би било голяма гавра със съдбите на тези момичета и момчета, ако ИААФ се направи отново на интересна и не ги допусне до участие в Рио.

Всеки спортист е изпратил индивидуална заявка за участие в олимпийските игри до ИААФ. Освен това олимпийският комитет на Русия, след съгласуване на позицията с ВФЛА, е изпратил иск до спортния арбитражен съд в Лозана във връзка с правомерността на изискването за допълнителни критерии по отношение на допускането до участие на олимпийските игри на руските атлети. В списъка са включени 68 души и всички те подкрепят този иск.

Ето и атлетите:

1          Адамс Люкман (троен скок)
2          Аксенова Ксения  (4×400 м)
3          Архипова Татьяна (маратон)
4          Бутенко Виктор (диск)
5          Васильева Светлана (20 км сп. ходене)
6          Власова Наталия (3000 м с пр.)
7          Галицкая Екатерина (100 м с пр.)
8          Горохов Георгий (овчарски скок)
9          Денмухаметов Артем (4×400 м)
10        Евстифеев Роман (50 км сп. ходене)
11        Ивашко Павел (400 м, 4×400 м)
12        Исинбаева Елена  (овчарски скок)
13        Клишина Дарья  (скок дължина)
14        Кондратьева  Оксана (чук)
15        Конева Екатерина (троен скок)
16        Копейкин Василий (скок дължина)
17        Коробкина Елена (5000 м, 1500 м)
18        Краснов Илья (4×400 м)
19        Краснов Владимир (4×400 м)
20        Кривошапка Антонина (400 м, 4×400 м)
21        Кудрявцев Денис (400 м с пр.)
22        Кукушкина Анна (4х100 м)
23        Кулятина Алла (10 000 м)
24        Кучина Мария (скок височина)
25        Лесной Александр (гюле)
26        Литвинов Сергей (чук)
27        Лысенко Данил (скок височина)
28        Мальцева Юлия  (диск)
29        Мамина Алена (4×400 м)
30        Марков Николай (20 км сп. ходене)
31        Меньков Александр (скок дължина)
32        Мисоченко Анна   (скок дължина)
33        Муллина Ольга  (овчарски скок)
34        Пандакова Марина (20 км с пр.)
35        Панова Елена  (диск)
36        Пантелеева Марина (4х100 м)
37        Пидлужная Юлия  (длина)
38        Полякова Евгения (4х100 м)
39        Полянский Сергей (скок дължина)
40        Пономарева  Мария (20 км сп. ходене)
41        Прокопьева  Алина (маратон)
42        Ребрик Вера (копие)
43        Реньжина Екатерина (4×400 м)
44        Реунков Алексей (маратон)
45        Рудакова Вера (400 м с пр.)
46        Сафиуллин Ильгизар (3000 м с пр.)
47        Сивкова Кристина (4х100 м)
48        Сидоров Максим (гюле)
49        Сидорова Анжелика (овчарски скок)
50        Сокирский Алексей (чук)
51        Соколенко Екатерина (3000 м с пр.)
52        Строкова Екатерина (диск)
53        Тарабин Дмитрий (копие)
54        Тарасова Ирина (гюле)
55        Тренихин Павел (4×400 м)
56        Трофимова Сардана (маратон)
57        Ухов   Иван (скок височина)
58        Фазлитдинова Гульшат (5000 м)
59        Федоров Алексей (троен скок)
60        Цыплаков Данил (скок височина)
61        Чалый Тимофей (400м с пр.)
62        Черняева (Козлова)  Елена (4х100 м)
63        Чижиков Дмитрий (троен скок)
64        Шаблюев Иван   (400 м с пр.)
65        Шарыпов Сергей  (50 км сп. ходене)
66        Шкуренев Илья   (десетобой)
67        Шубенков Сергей (110 м с пр.)
68        Щагина Анна   (1500 м)

Share Button