Национали се състезаваха на Универсиадата

Атлетическите стартове от летните университески игри се проведоха в Русе на 11 май и събраха над 100 студенти от 20 висши учебни заведения в страната.

Сред участниците бяха и едни от най-добрите ни атлети в момента. Националният шампион в скока на височина Тихомир Иванов спечели логично студентската титла с 2.10 представяйки Национална спортна академия. Два впечатляващи спринта направи Силян Георгиев (Лесотехническия университет), който записа 10.5 и 48.7 за победите си съответно на 100 м и 400 м. Финалистът на троен скок от европейското първенство до 23 години Павел Моравенов завоюва титла за Пловдивския университет в скока на дължина със 7.15 м.

Най-добрата ни дискохвърлячка Рената Петкова от НСА стана студентска шампионка на гюле с 13.67.

В отборното класиране при студентките убедително победиха възпитаничките на Националнална спортна академия със 153 т. пред Университета за национално и световно стопанство и Пловдивския университет, които набраха по 82 точки.

При студентите Пловдивския университет спечели пред НСА с 134 на 132 точки, а УНСС отнов бе трети по сила с 65 т.