Кой сега е №1 (на открито за 2016-а)?

В навечерието на старта на сериите „Световно предизвикателство“ с турнира в Мелбърн (5 март, събота) е време да погледнем към най-добрите постижения в света на открито за 2016-а. В някои дисциплини върховите резултати са от много високо равнище.

В мятането на диск при жените на първите две места в ранглистата са кубинките Яйми Перес (68.86) и Дениа Кабайеро (67.53). 22-годишната австралийка Брук Стратън пък направи два лични рекорда и стигна до 6.94 в скока на дължина при национален рекорд 7.00 на Бронуин Томпсън от 2002-а. Валери Адамс пък се върна в сектора за тласкане на гюле с 18.85 – най-добрия й резултат от края на 2014-а. 

Ето и лидерите за 2016-а на открито:

    МЪЖЕ        
100 м 10,15 Джош Кларк Авл Канбера 6.2.
200 м 20,40 Найджъл Елис Ям Монтего Бей 4.2.
400 м 45,33 Павел Маслак Чех Почефстроом 2.2.
800 м 1:46,35 Люк Матюз Авл Нюкясъл 30.1.
1500 м 3:36,74 Райън Грегсън Авл Хобарт 13.2.
Миля 3:55,56 Ник Уилис НЗ Уангануи 19.1.
5000 м 13:42,78 Сам Макентий Авл Хобарт 13.2.
10 000 м 28:16,91 Цегайе Тадесе Ет Тел Авив 16.1.
полумаратон 60:37 Лелиса Десиса Ет Хюстън 17.1.
маратон 2:04:24 Тесфайе Абера Ет Дубай 22.1.
3000 м с пр. 8:41,53 Хайлемариям Амаре Ет Луанда 2.1.
110 м с пр. 13,63 Руан Де Врийс РЮА Йоханесбург 13.2.
400 м с пр. 49,86 Майк Кокран НЗ Канбера 20.2.
Скок височина 2,30 Джамал Уилсън Бах Насау 9.1.
Овчарски скок 5,50 Херман Киаравилио Арж Рио де Жанейро 28.2.
Скок дължина 8,16 Дилан Котър РЮА Йоханесбург 13.2.
Троен скок 16,80 Анди Диас Куба Хавана 13.2.
Гюлле 21,21 Деймиън Бъркинхед Авл Хобарт 13.2.
Диск 65,73 Лоис Майкел Мартинес Исп Хандиа 21.2.
Чук 78,48 Сергей Маргиев Мол Кишинау 6.2.
Копие 82,96 Йоханес Фетер Гер Офенбург 6.2.
Десетобой 7785 Седрик Дъблър Авл Бризбан 10.1.
20 км сп.ходене 1:18:26 Ейки Такахаши Яп Кобе 21.2.
50 км сп.ходене 3:53:52 Мигел Анхел Лопес Исп Мотрил 28.2.
4х100 м 38,59     Ям Кингстън 27.2.
4х400 м 3:06,74     Индия Гувахати 11.2.
    ЖЕНИ        
100 м 11,36 Ариалис Хандуя Куба Хавана 12.2.
200 м 22,53 Ела Нелсън Авл Канбера 20.2.
400 м 51,81 Морган Мичъл Авл Мелбърн 27.2.
800 м 2:02,32 Анджи Пети НЗ Уайтакере 25.2.
1500 м 4:09,67 Джени Блъндел Авл Нюкясъл 30.1.
5000 м 15:41,74 Джиневиев ЛаКаз Авл Хобарт 13.2.
10 000 м 32:39,86 Логанатан Сурия Индия Гувахати 11.2.
полумаратон 66:04 Синтия Лимо Кен Рас Ал Каймах 12.2.
маратон 2:19:41 Тирфе Цегайе Ет Дубай 22.1.
3000 м с пр. 10:02,44 Роза Фланаган НЗ Хамилтън 21.2.
100 м с пр. 13,07 Мишел Дженеке Авл Канбера 20.2.
400 м с пр. 56,39 Лоурън Уелс Авл Канбера 20.2.
Скок височина 1,94 Вашти Кънингхам САЩ Лас Вегас 20.2.
Овчарски скок 4,77 Алана Бойд Авл Сипи Даунс 28.1.
Скок дължина 6,94 Брук Стратън Авл Канбера 20.2.
Троен скок 14,33 Лиадагмис Повеа Куба Хавана 13.2.
Гюлле 18,85 Валери Адамс НЗ Уайтакере 25.2.
Диск 68,86 Яйми Перес Куба Хавана 13.2.
Чук 74,21 Залина Маргиева Мол Кишинау 6.2.
Копие 67,30 Вера Ребрик Рус Адлер 19.2.
Седмобой 6051 Вероника Тор НЗ Бризбан 10.1.
20 км сп.ходене 1:25:54 Олга Канискина Рус Сочи 27.2.
4х100 м 43,61     Ям Кингстън 27.2.
4х400 м 3:31,79     Ям Кингстън 27.2.
Share Button