Антония Щерева е шампионката на чук при жени

Антония Щерева (КЛАСА) спечели титлата на чук при жените с 44.73 във втория ден (28 февруари) на националния шампиона по хвърляния – „Зимно първенство“ в Балчик.

Атлетката от Карнобат, която е студентка в Национална спортна академия, започна с два неуспешни опита, а в третия метна победното постижение. Щерева се наложи над многократната шампионка Михаела Методиева (Паутталия – Кюстендил), която постигна 43.81. Бронзовият медал отиде при Йоанна Ангелова (Спорт Атлетик – Разград) с 39.12.

Хюля Мустафа 93 СКЛА Добрич DNS MED

На чук за юноши младша възраст (1.5 кг) имаше борба между Алекс Христов (Тракия 96 – Пловдив) и Стоян Димитров (Спорт Атлетик – Разград). Димитров повече в първия опит с 53.12, а Христов отговори с 55.45 в третото си мятане. Разградчанинът се върна на челната позиция с последните си опити от 55.91 и 55.92.

Трети е Никола Колев (Черно море 2005 – Балчик) с 54.82.

Валентин  Янев 0 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик NM

Полина Макаева (Георги Дъков – Плевен) спечели титлата на диск за девойки старша възраст 37.36, но не беше доволна, тъй като търсеше резулатат над 42-43 метра. Шампионката на чук от вчерашният ден Екатерина Димова (Черно море 2005 – Балчик) взе среброто с 33.75, а първата на копие от вчера Геновева Иванова (Георги Дъков – Плевен) зае трето място с 31.80.