Шампионката на 16-годишните момичета бяга по-бързо от девойките на 400 м

Елена Георгиева (Черно море – Атлетик Варна) атакува националния рекорд на финала на 400 м за момичета до 16 години и постигна резултат по-добър от девойките младша възраст – 58.12.

Георгиева загатна за намеренията си ощше в сериите, където взе двете обиколки за 58.08, но остана на десети от рекорда 57.77 на Галина Ганчева поставен през 1987 г. в същата зала.

Втората в това бягане Рая Лалова (Атлет – Мездра) постигна 60.48, но бе декласирана за навлизане в съседния коридор на първите 150 м. Така медалите останалите медали отидоха при Ивана Иванова 63.91 (62.88 в сериите) и Симона Вълкова (Евър – Варна) 65.91 (63.07).

На финала на 400 м при девойките старша възраст се наложи Константина Борисова (Лудогорец – Разград)  с 58.74 (59.96 в сериите) пред Росица Канева (Тунджа – Ямбол) 58.99 (59.37) и Виктория Георгиева (Тунджа – Ямбол) 59.32 (60.02).

Пълни резултати от дисциплината – работен протокол – момичета под 16 години:

1 1182  Елена Георгиева 1 Черно море Атлетик-Варна 58,08 58,12
2 2265  Ивана Иванова 1 Тракия-Пловдив 62,88 63,91
3 1446  Симона Вълкова 2 Евър-Варна 63,07 65,91
  3210  Рая Лалова 1 СК Атлет-Мездра 60,48 DQ 214.6
             
5 1175  Грени Енчева 2 Черно море Атлетик-Варна 63,12  
6 1344  Вивиан Кръстева 2 Рилски атлет-Самоков 63,99  
7 1473  Диана Димитрова 1 Евър-Варна 64,47  
8 679  Елица Тодорова 1 Средногорски атлет-Пирдоп 65,00  
9 3275  Велина Никодимова 1 Aтлет-Монтана 65,74  
10 1178  Красимира  Стефанова 2 Черно море Атлетик-Варна 66,30  
11 1177  Ирина Парушева 2 Черно море Атлетик-Варна 67,16  
12 1384  Елени Пануцу 2 Тунджа-Ямбол 67,67  
13 378  Паола Иванова 2 Берое-Ст.Загора 68,53  
14 1390  Миглена  Кънева 2 Тунджа-Ямбол 68,92  
15 381  Евгения Тодорова 2 Берое-Ст.Загора 69,14  
16 632  Десислава Йорданова 1 СКЛА Добруджа-Добрич 70,97  
17 543  Жаклина Калчева 1 СКЛА Нефтяник 2014-Шабла 71,18  
18 2261  Анелия Георгиева 2 Тракия-Пловдив 72,02  
19 1172  Джесика Кингс 2 Черно море Атлетик-Варна 72,90  
20 1561  Жаклина Жекова 2 Атлетик-В.Преслав 73,51  
21 1668  Таня Кадиева 1 Локомотив-Русе 74,07  
22 516  Даниела Стоева 2 АСКЛА Сливен 75,27  
23 167  Габриела   Любенова 2 Вая 94-Бургас 78,32  
24 1522  Михаела Стойнева 1 СКЛА Шумен 80,29  
25 737  Елеонора Асенова 2 Локомотив София-Никола Карапетров 80,59  
26 1507  Александра Георгиева 2 СКЛА Шумен 81,48  
27 625  Тодорка Славова 2 СКЛА Добруджа-Добрич 87,00  

IMG_2642-1024x555

Пълни резултати от дисциплината – работен протокол – девойки младша възраст:

1  Костантина Борисова 99 Лудогорец-Разград 59,96 58,74
2  Росица Канева 0 Тунджа-Ямбол 59,37 58,99
3  Виктория Георгиева 99 Тунджа-Ямбол 60,02 59,32
4  Павлина Стоянова 99 СК Европул 61,07 60,12
           
5  Божидара Гатева 99 Черно море Атлетик-Варна 63,84  
6  Николина Чолакова 99 Ч.Ч.Чендини 63,97  
7  Мария Маджарова 0 Черно море Атлетик-Варна 64,17  
8  Веселина Димитрова 99 Черно море Атлетик-Варна 65,13  
9  Стела Тойчева 0 Ч.Ч.Чендини 65,86  
10  Ивета Иванова 0 Балкан-Ботевград 68,52  
11  Ванеса  Попова 99 СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи 70,58  
12  Кристин Добреева 0 Олимп 97-Силистра 71,43  
13  Екатерина Милкова 0 Черно море Атлетик-Варна 72,02  
14  Радостина Великова 0 Олимп 97-Силистра 72,68  
15  Ивета Симеонова 0 СКЛА Добруджа-Добрич 72,98  
16  Йоана-Мария Копринджийска 0 Олимп 97-Силистра 74,74  
17  Румина Рачева 0 Олимп 97-Силистра 74,88  
18  Лора Бойчева 0 Черно море Атлетик-Варна 74,95  
19  Магдалена Стоянова 0 СК Атлетика 2012-В.Търново 78,50  
20  Антония Иванова 99 Тунджа-Ямбол 63,57  
21  Поля Ангелова 0 Олимп 97-Силистра 64,67  
22  Ния Няголова 0 СКЛА Добруджа-Добрич 64,89  
23  Виктория Иванова 99 Тунджа-Ямбол 66,07  
24  Андриана Панайотова 99 СКЛА Добруджа-Добрич 66,19  
25  Рут-Констанс Койнарска 99 Берое-Ст.Загора 67,53  
26  Елена Василева 99 Балкан-Ботевград 67,66  
27  Наталия Димитрова 99 АСКЛА Сливен 68,39  
28  Русина Любенова 0 Черно море Атлетик-Варна 69,61  
29  Ина Сиракова 0 Черно море Атлетик-Варна 69,74  
30  Яница Христова 0 Черно море Атлетик-Варна 72,21  
31  Яница Гецова 99 Олимп 97-Силистра 74,69  
32  Глория Николова 99 СК Атлетика 2012-В.Търново 80,89  
Share Button