Българските ранглисти за 2015 година – мъже

В началото на новия атлетически сезон ви представяме българските ранглисти, които може да намерите в брой номер 1 на списание „Атлетика“ за 2016 година.

Ранглистите изготви Ивайло Лазаров, а днес публикуваме най-добрите при мъжете.

За отзиви и забележки по публикуваните ранглисти пишете на atletikabg@gmail.com

100 м        
10,27 0,9  Денис Димитров 1994 Локомотив-Русе
10,59 -0.2  Красимир Брайков 1985 Локомотив-Русе
10,59 -0.4  Петър Пеев 1996 Атлетик-София
10,65 -0.1  Борислав Тонев 1993 Берое-Ст.Загора
10,79 0,9  Георги Ганчев 1990 Локомотив-Русе
10,80 1,8  Юри Божерянов 1986 ЦСКА-София
10,84 0,8  Силян Георгиев 1989 Олимп 97-Силистра
10,86 0,2  Боян Петров 1992 Атлетик-София
10,87 0,9  Огнян Банялиев 1993 Локомотив-Русе
10,87 -0.1  Антонио Иванов 1999 Атлетик-София
         
с попътен вятър над 2 м/сек.    
10,18 2,6  Денис Димитров 1994 Локомотив-Русе
10,61 2,6  Борислав Тонев 1993 Берое-Ст.Загора
10,69 2,6  Георги Ганчев 1990 Локомотив-Русе
         
200 м        
21,11 0.4  Красимир Брайков 1985 Локомотив-Русе
21,32 0.4  Борислав Тонев 1993 Берое-Ст.Загора
21,38 1,9  Денис Димитров 1994 Локомотив-Русе
21,80 1.1  Юри Божерянов 1986 ЦСКА-София
21,82 1.3  Петър Пеев 1996 Атлетик-София
22,12 -0.4  Николай  Тодоров 1986 Академик-София
22,23 1.3  Станимир Минчев 1997 АСКЛА Сливен
22,30 1.0  Иван Булкин 1995 Локомотив-Пловдив
22,30 0.5  Николай Христов 1994 Атлетик-София
22,38 1.3  Марио Янев 1997 АК-Джордан
22,38 1.3  Симеон Герински 1996 ЦСКА-София
         
с попътен вятър над 2 м/сек.    
21,72 3.2  Юри Божерянов 1986 ЦСКА-София
22,04 3.2  Иван Булкин 1995 Локомотив-Пловдив
22,14 2.3  Михаил Евтимов 1991 Ч.Ч.Чендини
22,18 2.3  Симеон Герински 1996 ЦСКА-София
         
400 м        
46,90    Красимир Брайков 1985 Локомотив-Русе
47,92    Живко Стоянов 1997 АСКЛА Сливен
48,22    Юри Божерянов 1986 ЦСКА-София
48,41    Симеон Герински 1996 ЦСКА-София
48,95    Христо Емануилов 1994 КЛАСА
49,35    Иван  Атанасов 1995 КЛАСА
49,55    Даниел Якимов 1994 Хаммер-ХВ-Трявна
50,08    Марио Андреев 1996 ЦСКА-София
50,11    Боримир Спасов 1993 Академик-София
50,14    Милен Вълканов 1986 Берое-Ст.Загора
         
800 м        
1:52.14    Велин Коваленко 1995 Берое-Ст.Загора
1:54.24    Стоян Владков 1991 СКЛА Добруджа-Добрич
1:54.46    Алекс Василев 1995 Юниверсал
1:54.50    Сава Тодоров 1988 Дунав-Русе
1:54.69    Николай Първанов 1992 АК-Джордан
1:54.75    Спасимир Делибашев 1997 Тракия-Пловдив
1:56.45    Иво Балабанов 1997 АК-Джордан
1:56.46    Тодор Русанов 1993 ЛК Локомотив 2010-Г.Оряховица
1:58.85    Боримир Спасов 1993 Академик-София
1:59.14    Мустафа Мустафа 1997 ЛСК Айтос
         
в зала        
1:58.01    Нягол Няголов 1997 Атлетик-Тервел
         
1500 м        
3:44.17    Митко Ценов 1993 СК Атлет-Мездра
3:53.77    Сава Тодоров 1988 Дунав-Русе
3:57.57    Спасимир Делибашев 1997 Тракия-Пловдив
3:58.21    Николай Първанов 1992 АК-Джордан
3:59.60    Стоян Владков 1991 СКЛА Добруджа-Добрич
4:00.83    Григор Караиванов 1991 СК Младост 2012-Благоевград
4:01.16    Алекс Василев 1995 Юниверсал
4:05.59    Георги Гергов 1997 СК Стратеш Атлетик-Ловеч
4:07.1    Иво Балабанов 1997 АК-Джордан
4:07.79    Християн Стоянов 1998 Орловец 93-Габрово
         
в зала        
3:57.35    Иван Попов 1991 Берое-Ст.Загора
3:58.18    Иво Балабанов 1997 АК-Джордан
4:04.42    Георги Гергов 1997 СК Стратеш Атлетик-Ловеч
         
5000 м        
14:18.63  Йоло Николов 1984 СК Атлет-Мездра
14:30.56  Иван Попов 1991 Берое-Ст.Загора
15:13.40  Григор Караиванов 1991 СК Младост 2012-Благоевград
15:20.07  Георги Гергов 1997 СК Стратеш Атлетик-Ловеч
15:22.55  Димчо Мицов 1988 СК Сапарева баня
15:23.05  Валентин Паскалев 1993 Лидер-Н.Загора
15:39.26  Николай Цветанков 1994 КЛАСА
15:45.61  Спасимир Делибашев 1997 Тракия-Пловдив
15:59.00  Йордан Петров 1989 Добруджа 99-Добрич
16:19.89  Красимир Анев 1987 СК Атлет-Мездра
         
10 000 м        
30:21.74  Йоло Николов 1984 СК Атлет-Мездра
30:47.59  Иван Попов 1991 Берое-Ст.Загора
31:40.60  Митко Ценов 1993 СК Атлет-Мездра
31:46.68  Георги Гергов 1997 СК Стратеш Атлетик-Ловеч
32:02.54  Валентин Паскалев 1993 Лидер-Н.Загора
32:04.35  Деян Атанасов 1977 Б.Мулешков-Панагюрище
32:45.40  Димчо Мицов 1988 СК Сапарева баня
33:16.73  Стоян Тевекелев 1989 Локомотив-Дряново
33:26.79  Григор Караиванов 1991 СК Младост 2012-Благоевград
33:48.11  Йордан Петров 1989 Добруджа 99-Добрич
         
ПОЛУМАРАТОН      
1:08:49    Йоло Николов 1984 СК Атлет-Мездра
1:10:41    Шабан Мустафа 1978 ОСКЛА Шампион-Сунгурларе
1:14:47    Стоян Тевекелев 1989 Локомотив-Дряново
1:17:47    Александър Василев 1987 Юниверсал
1:18:34    Илия Куцаров 1986 АСКЛА Сливен
1:20:38    Здравко Мирчев 1979 СКЛА Шумен
1:21:30    Иван Загоров 1980 Академик-София
1:23:51    Калин Василев 1983 Атлетик 91-В.Търново
1:24:35    Серьожа Кючуков 1955 Атлетик 91-В.Търново
1:25:07    Лъчезар Николов 1971 Атлетик-Пещера
         
МАРАТОН      
2:27:29    Йоло Николов 1984 СК Атлет-Мездра
2:36:48    Димчо Мицов 1988 СК Сапарева баня
2:38:50    Александър Василев 1987 Юниверсал
2:44:27    Росен Лилов 1974 Вирен Мездра
2:47:33    Андрей Гридин 1988 СК Стратеш Атлетик-Ловеч
2:48:23    Руслан Палазов 1981 СК Приорити Спорт
2:48:46    Иван Загоров 1980 Академик-София
2:57:32    Николай Първанов 1992 АК-Джордан
3:03:14    Калин Василев 1983 Атлетик 91-В.Търново
3:04:51    Мартин Маринов 1995 Браун Тийм
         
некартотекитани в БФЛА    
2:53:11    Лъчезар Чолаков    
2:59:23    Николай Вучков    
         
3000 м СТИПЪЛЧЕЙЗ    
8:21.89    Митко Ценов 1993 СК Атлет-Мездра
8:59.01    Йоло Николов 1984 СК Атлет-Мездра
9:04.48    Иво Балабанов 1997 АК-Джордан
10:04.56  Николай Цветанков 1994 КЛАСА
10:12.74  Йордан Петров 1985 Добруджа 99 – Добрич
10:23.80  Златомир Радев 1998 Б.Мулешков-Панагюрище
10:28.10  Александър Василев 1987 Юниверсал
10:29.64  Павел Танковски 1999 Спартак-Койнаре
10:30.09  Желязко Атанасов 1996 Загорец-Н.Загора
10:39.90  Андрей Трифонов 2000 Атлетик 90-Луковит
         
110 м С ПРЕПЯТСТВИЯ    
14,64 1,7  Цветомир Киров 1985 Лудогорец-Разград
14,84 1,7  Александър Александров 1995 ЦСКА-София
15,09 1,0  Милен Вълканов 1986 Берое-Ст.Загора
15,20 1,7  Мартин Илиев 1994 Хаммер-ХВ-Трявна
15,68 1,7  Велко Николов 1990 ЦСКА-София
15,71    Кирил Загорски 1993 ЦСКА-София
15,73    Венелин Цонев 1988 Лудогорец-Разград
17,76    Николай Бoбчев 1995 СК Пранджева
         
с попътен вятър над 2 м/сек.    
14,47 2,1  Цветомир Киров 1985 Лудогорец-Разград
14,76 2,1  Милен Вълканов 1986 Берое-Ст.Загора
15,04 2,1  Мартин Илиев 1994 Хаммер-ХВ-Трявна
16,29 2,1  Станимир Йорданов 1997 Супер спорт-Варна
17,05 2,1  Михаил Янев 1996 Супер спорт-Варна
         
400 м С ПРЕПЯТСТВИЯ    
54,32    Милен Вълканов 1986 Берое-Ст.Загора
54,53    Иван Петров 1996 АК Павел Павлов-Враца
54,88    Мартин Илиев 1994 Хаммер-ХВ-Трявна
54,92    Димитър Балев 1999 Черно море Атлетик-Варна
55,44    Николай Николов 1996 Тракия 96-Пловдив
57,71    Михаил Николов 1997 Хаммер-ХВ-Трявна
58,41    Станислав Станков 1999 Супер спорт-Варна
58,48    Митко Ценов 1993 СК Атлет-Мездра
59,56    Методи Миланов 1999 Атлетик-София
60,95    Михаил Запрянов 1991 СКЛА Цвети Кирилова
         
СКОК НА ВИСОЧИНА    
225    Тихомир Иванов 1994 СК Свилоза-Свищов
210    Ангел Карарадев 1979 АСКЛА Сливен
205    Сунай Янушев 1997 Спринт-Ч.Бряг
205    Милко Гемеджиев 1996 Хеброс-Харманли
195 з  Габриел Владимиров 1998 АК Плевен 2014
195    Никола Георгиев 1996 Спартак-Плевен
190    Николай  Янчев 1999 Бургас 98
188 з  Мартин Илиев 1994 Хаммер-ХВ-Трявна
185    Даниел Йовчев 1995 Евър-Варна
185    Кирил Загорски 1993 ЦСКА-София
185    Георги Начев 1999 Тунджа-Ямбол
185    Михаил Иванов 1998 Спартак-Плевен
         
ОВЧАРСКИ СКОК      
480 з  Атанас Петров 1995 КЛАСА
450    Пламен Писков 1992 Тракия 96-Пловдив
450    Рашко Гарджев 1996 Бургас 98
430    Дилян Демерджиев 1999 Бургас 98
400    Николай Бoбчев 1995 СК Пранджева
380 з  Енчо Шиндев 1998 Тракия 96-Пловдив
360 з  Диян Апостолов 1997 Тракия 96-Пловдив
360 з  Янко Каменски 1996 Бургас 98
360    Даниел Димитров 1995 Бургас 98
350 з  Кънчо Кънев 1998 Бургас 98
         
         
СКОК НА ДЪЛЖИНА    
8,01 1,4  Денис Ерадири 1983 ЦСКА-София
7,67 з  Георги Цонов 1993 Ботев Пд
7,60 1,3  Даниел Добрев 1992 АСКЛА Сливен
7,54 з  Златозар Атанасов 1989 Локомотив-Пловдив
7,40 0,6  Даниел Анков 1995 АК Плевен 2014
7,26 0,5  Павел Моравенов 1993 Локомотив-Пловдив
7,09 з  Юри Божерянов 1986 ЦСКА-София
7,05 1,7  Пламен Петков 1997 АК Враца
6,93 0,5  Добромир Георгиев 1996 Хеброс-Харманли
6,88 з  Момчил Караилиев 1982 АСКЛА Сливен
         
с попътен вятър над 2 м/сек.    
7,21 2,6  Юри Божерянов 1986 ЦСКА-София
7,09 4,9  Крум Захариев 1996 Славия-София
         
ТРОЕН СКОК      
17,03 0,5  Георги  Цонов 1993 Ботев Пд
16,87 1,7  Румен Димитров 1986 Локомотив-Пловдив
16,59 з  Златозар Атанасов 1989 Локомотив-Пловдив
16,58 1,9  Момчил Караилиев 1982 АСКЛА Сливен
16,24 з  Живко Петков 1988 АСКЛА Сливен
15,88 1,5  Павел Моравенов 1993 Локомотив-Пловдив
15,47 0,9  Денис Ерадири 1983 ЦСКА-София
15,18 0,8  Пламен Петков 1997 АК Враца
14,62 1,1  Дурсун Дурсунов 1998 ЛСК Айтос
14,12 2,0  Мариян Рачев 1998 ЛСК Айтос
         
с попътен вятър над 2 м/сек.    
17,11 4,3  Георги Цонов 1993 Ботев Пд
15,55 2,2  Денис Ерадири 1983 ЦСКА-София
14,13 2,2  Мариян Рачев 1998 ЛСК Айтос
         
ГЮЛЕ        
20,54    Георги Иванов 1985 АК Павел Павлов-Враца
17,05    Росен Карамфилов 1989 КЛАСА
16,87 з  Михаил Селенски 1985 Етър 2007-В.Търново
16,54    Валери Парашкевов 1976 ЦСКА-София
15,54 з  Никифор Нешев 1996 Хаммер-ХВ-Трявна
15,42    Галин Костадинов 1979 СКЛА“Добруджа“-Добрич
14,92    Владимир Христов 1989 КЛАСА
14,51    Здравко Димитров 1991 КЛАСА
14,30    Божидар Димитров 1996 АСКЛА Сливен
13,76    Димитър Стоицов 1996 Тракия 96-Пловдив
         
ДИСК        
53,69    Росен Карамфилов 1989 КЛАСА
48,64    Михаил Селенски 1985 Етър 2007-В.Търново
47,84    Боян Костов 1990 КЛАСА
46,32    Габриел Петров 1990 КЛАСА
45,70    Владимир Христов 1989 КЛАСА
45,24    Тони Велков 1986 КЛАСА
44,40    Димитър Василев 1989 Браун Тим-В.Търново
42,92    Боян Добрев 1979 Етър 2007-В.Търново
42,45    Даниел Файаз-Джахани 1995 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
40,12    Йордан Янчев 1993 АК-Джордан
         
ЧУК        
70,10    Айхан Апти 1993 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
68,18    Здравко Димитров 1991 КЛАСА
59,90    Борис Йорданов 1989 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
58,52    Даниел Файаз-Джахани 1995 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
56,40    Петър Крумов 1995 Супер спорт-Варна
51,16    Иван Ангелов 1991 КЛАСА
50,05    Светослав Велков 1983 Пауталия-Кюстендил
45,03    Светослав Борисов 1993 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
43,54    Михаил Димитров 1995 СКЛА Добруджа-Добрич
42,03    Живко Господинов 1998 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
         
КОПИЕ        
70,34    Марк Славов 1994 КЛАСА
62,50    Радослав Иванов 1986 Дунав-Русе
57,90    Димитър Николов 1993 АК Георги Дъков
56,09    Вилимир Караиванов 1995 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
55,64    Николай Пенчев 1993 Дунав-Русе
55,25    Валентин Цветков 1999 ЛК Цветанка Христова-Казанлък
53,49    Искрен Иванов 1992 СК Олимпия-Враца
51,06    Камен Каменов 1994 Супер спорт-Варна
50,41    Тодор Тодоров 1993 Берое-Стара Загора
50,31    Цветомир Николчов 1991 КЛАСА
         
ДЕСЕТОБОЙ      
5798    Кирил Загорски 1993 ЦСКА-София
5069    Николай Бoбчев 1995 СК Пранджева
4732    Венелин Цонев 1988 Лудогорец-Разград
Share Button