Българските ранглисти за 2015 година – жени

В началото на новия атлетически сезон ви представяме българските ранглисти, които може да намерите в брой номер 1 на списание „Атлетика“ за 2016 година.

Ранглистите изготви Ивайло Лазаров, а днес публикуваме най-добрите при жените.

За отзиви и забележки по публикуваните ранглисти пишете на atletikabg@gmail.com

100 м        
11,09 -1.2  Ивет Лалова 1984 СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи
11,34 -0.2  Инна Ефтимова 1988 Локомотив-Русе
11,76 1,0  Надежда Рачева 1991 СК Костенец
12,05 1,5  Карин Околие 1994 Левски-София
12,16 0,6  Радостина Стоянова 1995 Локомотив-Русе
12,20 1,1  Катя Христова 1993 СК Костенец
12,21 1,0  Ива Александрова 1994 ЦСКА-София
12,24 0,1  Екатерина Арсова 1997 Атлетик-София
12,25 1,1  Снежана Грудева 1997 Евър-Варна
12,27 0,6  Петя Дачева 1985 Локомотив-Русе
         
200 м        
22,32 -0.1  Ивет Лалова 1984 СКЛА Ивет Лалова Спринт Академи
23,35 1.5  Инна Ефтимова 1988 Локомотив-Русе
24,37 1.5  Надежда Рачева 1991 СК Костенец
24,55 1.5  Карин Околие 1994 Левски-София
24,74 -0.3  Катя Христова 1993 СК Костенец
25,14 1.5  Радостина Стоянова 1995 Локомотив-Русе
25,28 1.7  Таня Асенова 2000 Тракия-Пловдив
25,32 0.6  Екатерина Арсова 1997 Атлетик-София
25,50 0.6  Габриела Георгиева 1997 Тунджа-Ямбол
25,69 1.4  Елена Георгиева 2001 Черно море Атлетик-Варна
         
400 м        
54,26    Катя Христова 1993 СК Костенец
55,09    Надежда Рачева 1991 СК Костенец
55,78    Карин Околие 1994 Левски-София
56,38    Ива Димова 1990 КЛАСА
57,10    Марина Петкова-Ваклина 1987 СК Костенец
57,21    Радостина Стоянова 1995 Локомотив-Русе
57,46    Ивелина Здравкова 1998 КЛАСА
57,53    Полина Тодорова 1997 Тунджа-Ямбол
57,70    Катарина Георгиева 1997 ЦСКА-София
58,04    Павлина Стоянова 1999 СК Европул
         
в зала        
54,36    Ваня Стамболова 1983 СК Костенец
         
800 м        
2:05.78    Катя Христова 1993 СК Костенец
2:06.31    Моника Георгиева 1994 ЛК Локомотив 2010-Г.Оряховица
2:07.89 НР16г  Лиляна Георгиева 2000 Тракия-Пловдив
2:09.20    Марина Петкова-Ваклина 1987 СК Костенец
2:13.79    Диляна Минкина 1997 Средногорски атлет-Пирдоп
2:14.75    Елена Борисова 1997 Лудогорец-Разград
2:14.97    Веселина Алинска 1997 Рилски атлет-Самоков
2:16.18    Росица Канева 2000 Тунджа-Ямбол
2:17.78    Добринка Шаламанова 1983 КЛАСА
2:18.86    Силвия Георгиева 1999 Евър-Варна
         
в зала        
2:05.85    Ваня Стамболова 1983 СК Костенец
2:13.25    Силвия Дънекова 1983 СК Европул
         
1500 м        
4:19.09    Силвия Дънекова 1983 СК Европул
4:23.91    Милица Мирчева 1994 СК Атлет-Мездра
4:33.78    Диляна Минкина 1997 Средногорски атлет-Пирдоп
4:36.09    Лиляна Георгиева 2000 Тракия-Пловдив
4:45.76    Елена Борисова 1997 Лудогорец-Разград
4:53.03    Силвия Георгиева 1999 Евър-Варна
4:55.32    Росица Канева 2000 Тунджа-Ямбол
4:58.50    Лилиана Гоцева 1991 СК Младост 2012-Благоевград
4:58.81    Симона Терзийска 1998 Рилски атлет-Самоков
4:59.03    Ангелина Стефанова 1997 СК Атлет-Мездра
         
в зала        
4:16.04    Силвия Дънекова 1983 СК Европул
4:33.61    Моника Георгиева 1994 ЛК Локомотив 2010-Г.Оряховица
4:45.75    Елена Борисова 1997 Лудогорец-Разград
4:56.85    Симона  Миланова 1992 Дунав-Русе
         
5000 м        
16:03.64  Силвия Дънекова 1983 СК Европул
16:30.14  Милица Мирчева 1994 СК Атлет-Мездра
18:02.48  Диляна Минкина 1997 Средногорски атлет-Пирдоп
18:26.22  Маринела Нинева 1993 Локомотив-Дряново
18:32.11  Елена Борисова 1997 Лудогорец-Разград
19:12.36  Наталия Иванова 1998 Атлетик 90-Луковит
19:12.36  Анита Кръстева 1980 Берое-Ст.Загора
19:18.39  Мая Недялкова 1990 СК Младост 2012-Благоевград
19:31.55  Лушка Кокотанекова 1999 Б.Мулешков-Панагюрище
20:19.68  Силвия Стефанова 1988 Академик-София
         
10 000 м        
34:03.59  Милица Мирчева 1994 СК Атлет-Мездра
34:13.13  Силвия Дънекова 1983 СК Европул
38:30.17  Маринела Нинева 1993 Локомотив-Дряново
38:54.85  Мая Недялкова 1990 СК Младост 2012-Благоевград
39:11.87  Анита Кръстева 1980 Берое-Ст.Загора
42:13.20  Радосвета Симеонова 1993 Добруджа 99-Добрич
44:26.30  Лилиана Гоцева 1991 СК Младост 2012-Благоевград
44:41.67  Кристина Иванова 1993 СК Младост 2012-Благоевград
         
ПОЛУМАРАТОН      
1:15:29    Милица Мирчева 1994 СК Атлет-Мездра
1:22:57    Анита Кръстева 1980 Берое-Ст.Загора
1:26:41    Маринела Нинева 1993 Локомотив-Дряново
1:27:09    Христина Козарева 1984 Керамик-Елин Пелин
1:32:07    Антония Григорова 1986 СК Стратеш Атлетик-Ловеч
1:36:27    Силвия Стефанова 1988 Академик-София
1:46:14    Паолина Минева 1979 Керамик-Елин Пелин
1:56:34    Виктория Дишлянова 1997 Б.Мулешков-Панагюрище
1:58:49    Магдалена Борисова 1990 Локомотив 26-Г.Оряховица
         
МАРАТОН      
2:44:23    Милица Мирчева 1994 СК Атлет-Мездра
2:58:36    Мая Недялкова 1990 СК Младост 2012-Благоевград
3:02:51    Милка Михайлова 1972 Дунав-Русе
3:13:39    Марина Димитрова 1991 Локомотив 55-Г.Оряховица
3:19:26    Христина Козарева 1984 Керамик-Елин Пелин
3:40:31    Малинка Вацкичева 1964 Академик-София
4:06:25    Евелина Златанова 1987 Локо Сф
4:13:26    Адриана Станкова 1984 Атлетик-Пещера
4:50:34    Мария Ангелова 1980 Б.Мулешков-Панагюрище
         
некартотекирани в БФЛА    
3:41:48    Даниела Василева    
4:24:18    Зорница Даскалова    
4:26:01    Нели Ангелова    
4:26:42    Десислава Стоянова    
4:44:05    Мария Акчарлиева    
4:51:52    Вера Митова    
4:55:28    Весела Кучева    
5:55:57    Ирина Антонова    
         
3000 м СТИПЪЛЧЕЙЗ    
9:33.41 НР  Силвия Дънекова 1983 СК Европул
10:21.43  Милица Мирчева 1994 СК Атлет-Мездра
10:41.31  Добринка Шаламанова 1983 КЛАСА
11:21.10  Симона  Миланова 1992 Дунав-Русе
11:36.63 НР мл.в.  Наталия Иванова 1998 Атлетик 90-Луковит
12:30.68  Теодора Гърбова 1999 Атлет-Карнобат
13:17.59  Ива  Петрова 1993 Юниверсал
13:30.94  Марияна Бурдинешка 1997 Евър-Варна
14:05.58  Мария Димитрова 1997 СК Европул
14:21.70  Мариела Петрова 1996 Евър-Варна
         
100 м С ПРЕПЯТСТВИЯ    
14,04 0,9  Елена Митева 1992 Супер спорт-Варна
14,12 0,9  Ива Александрова 1994 ЦСКА-София
14,65 -0.4  Стефани Тотева 1996 КЛАСА
15,16 -0.4  Вержиния Рангелова 1997 Фортуна-Костинброд
15,29 -0.4  Диляна Йоргачкова 1998 Берое-Ст.Загора
15,52 -0.4  Мила Лазарова 1998 СКЛА Д.Вучков-Вучето-Самоков
15,65 -0.4  Флавия Стоименова 1999 Балкан-Ботевград
16,66 -0.1  Даниела Йорданова 1998 Супер спорт-Варна
16,70 -0.1  Теодора Евтимова 1998 Левски-София
16,90 -0.4  Ани Асенова 1999 АК Павел Павлов-Враца
         
с попътен вятър над 2 м/сек.    
13,92 3.5  Елена Митева 1992 Супер спорт-Варна
13,96 3.5  Ива Александрова 1994 ЦСКА-София
         
400 м С ПРЕПЯТСТВИЯ    
57,45    Ваня Стамболова 1983 СК Костенец
59,69    Ива Димова 1990 КЛАСА
60,72    Теодора Коларова 1981 СК Костенец
61,79    Кристина Борукова 1998 Тракия 96-Пловдив
63,22    Диляна Йоргачкова 1998 Берое-Ст.Загора
65,12    Мария Величкова 1994 КЛАСА
65,48    Ева Спасова 1997 Черно море Атлетик-Варна
66,96    Стефани Тотева 1996 КЛАСА
67,38    Никол Андонова 2000 СК Европул
67,45    Янка Николова 1994 Тракия 96-Пловдив
         
СКОК НА ВИСОЧИНА    
194 з  Венелина Венева-Матеева 1974 СК-Венелина Венева
194    Мирела Демирева 1989 Атлетик-София
170 з  Ива Димова 1990 КЛАСА
170    Галина  Николова 1994 КЛАСА
170    Антония Митева 1994 Берое-Ст.Загора
170    Александрина Климентинова 1991 АК Павел Павлов-Враца
165 з  Ралица Ламбова 1994 СК-Венелина Венева
165    Мирослава Кьосева 1995 Бургас 98
165    Матилда Ангелова 1998 Спартак-Плевен
164 з  Йоана Томова 1998 СК Европул
         
ОВЧАРСКИ СКОК      
340 НР16г  Маня Булкина 2000 Тракия 96
330 з  Поли Митова 1993 КЛАСА
320 з  Теменуга Атанасова 1987 Тракия 96-Пловдив
320 з  Йоана Йорданова 1997 Тракия 96-Пловдив
260    Женя Жекова 2000 Тракия 96-Пловдив
260    Мирослава Кьосева 1995 Бургас 98
240    Таня Атанасова 1998 Бургас 98
240    Мариела Ценкова 2000 Бургас 98
220    Ренета Лекова 1998 Тракия 96-Пловдив
220    Десислава Петрова 1999 Тракия 96-Пловдив
220    Екатерина Костадинова 1999 Тракия 96-Пловдив
220    Мартина Казакова 2001 Бургас 98
         
СКОК НА ДЪЛЖИНА    
6,46 0,6  Габриела Петрова 1992 Локомотив-Пловдив
6,45 1,5  Милена Миткова 1990 СК Галакси-Пловдив
6,35 з  Андриана  Бънова 1987 АК Павел Павлов-Враца
6,26 1  Петя Дачева 1985 Локомотив-Русе
5,85 1,8  Ариана Кузманова 2000 Атлетик-София
5,70 1  Таня Асенова 2000 Тракия-Пловдив
5,54 з  Елена  Симинкович 1998 Ч.Ч.Чендини
5,49 з  Ива Димова 1990 КЛАСА
5,46 0,0  Симона Симеонова 2000 Дунав-Русе
5,39 -0,2  Александра Троева 1998 Пълдин
         
с попътен вятър над 2 м/сек.    
6,42 2,5  Петя Дачева 1985 Локомотив-Русе
6,02 5,8  Ариана Кузманова 2000 Атлетик София
5,48 7,0  Ивона Сураджиева 1993 КЛАСА
         
ТРОЕН СКОК      
14,66 0.4  Габриела Петрова 1992 Локомотив-Пловдив
14,10 з  Андриана  Бънова 1987 АК Павел Павлов-Враца
13,67 0,1  Петя Дачева 1985 Локомотив-Русе
12,73 1,9  Мария Димитрова 1976 КЛАСА
12,23 0,2  Татяна Пехливанова 1996 АСКЛА Сливен
12,21 з  Милена Миткова 1990 СК Галакси-Пловдив
11,78 0,9  Снежана Иванова 1999 Локомотив-Пловдив
11,60 з  Златина Рандева 1998 АСКЛА Сливен
11,51 1,9  Диана Гавраилова 1997 АСКЛА Сливен
11,32 з  Симона Иванова 1998 ЛАК Ямбол
         
с попътен вятър над 2 м/сек.    
14,85 2.5  Габриела Петрова 1992 Локомотив-Пловдив
13,05 4,4  Мария Димитрова 1976 КЛАСА
11,44 2,5  Симона Иванова 1998 ЛАК Ямбол
         
ГЮЛЕ        
18,34 з  Радослава Мавродиева 1987 АСКЛА Сливен
13,30 з  Рената Петкова 1995 КЛАСА
13,03    Анна Чипрянова 1996 Тот атлет-Габрово
12,03    Яна Копчева 2001 АК Георги Дъков Плевен
11,83    Желка Петрова 1989 КЛАСА
11,18 з  Илияна Боюкова 1996 ЛАК Ямбол
11,09    Габриела Димитрова 1999 АСКЛА Сливен
11,07    Магдалена Съйкова 1997 СК Балкански лъвове-Септември
10,78 з  Ивана Филипова 1995 Хаммер-ХВ-Трявна
10,77 з  Десислава Вълчева 1997 АСКЛА Сливен
10,77    Деница Карамфилова 1995 ЛК Цветанка Христова-Казанлък
         
ДИСК        
48,95    Рената Петкова 1995 КЛАСА
41,91    Полина Макаева 1998 АК Георги Дъков
40,05    Желка Петрова 1989 КЛАСА
39,69    Магдалена Съйкова 1997 СК Балкански лъвове-Септември
38,39    Яна Копчева 2001 АК Георги Дъков
37,41    Кристияна  Николова 2000 Спартак-Плевен
37,05    Силвана  Николова 1994 КЛАСА
35,44    Антония Щерева 1996 Атлет-Карнобат
34,25    Деница Карамфилова 1995 ЛК Цветанка Христова-Казанлък
34,09    Екатерина Димова 1998 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
         
некартотекирана в БФЛА    
49,93    Григория Нанева 1991  
         
ЧУК        
46,58    Михаела Методиева 1990 КЛАСА
46,51    Екатерина Димова 1998 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
42,48    Антония Щерева 1996 Атлет-Карнобат
39,34    Йоанна Ангелова 1998 ЛК Спорт Атлетик- Разград
35,06    Виктория Миткова 1995 АК Георги Дъков
33,82    Мария Кирова 1994 Черно море Атлетик-Варна
32,82    Захарина Петкова 1997 Вая 94-Бургас
32,51    Димитричка Великова 1996 Супер спорт-Варна
31,30    Ася Стоянова 1994 Вая 94-Бургас
31,30    Гергана Стоенчева 1998 АК Георги Дъков
         
КОПИЕ        
48,55    Елена Узунова 1992 КЛАСА
47,15    Румяна Карапетрова 1982 КЛАСА
44,70    Станислава Василева 1995 Берое – Ст. Загора
41,69    Вержиния Милашка 1992 КЛАСА
41,39    Александра Рибарова 1990 Дунав-Русе
37,30    Геновева Иванова 1998 АК Георги Дъков
36,14    Мария Тенджерска 1996 СК Мизия
34,23    Антоанета Селенска 1963 Етър 2007-В.Търново
33,81    Мария Илинова 1993 КЛАСА
33,69    Петя Бърдарова 1999 Пауталия-Кюстендил
         
СЕДМОБОЙ      
3494    Йорданка Стоянова 1999 Атлетик-Хасково
3463    Милена Мирева 1996 Академик-София
3381    Александра Рибарова 1990 Дунав-Русе
3275    Никол Николова 1995 Атлетик-София
3246    Николина Кючукова 1998 Атлетик-Хасково
2878    Нели  Николова 1996 СК Олимпия-Враца
2793    Радка Захариева 1987 Оборище-Панагюрище
2474    Иванина Петкова 1997 СКЛА Шумен
         
20 км СПОРТНО ХОДЕНЕ (ШОСЕ)    
1:49:18    Радосвета Симеонова 1993 Добруджа 99-Добрич
2:09:00    Паолина Минева 1979 Керамик-Елин Пелин
2:10:25    Станислава Петрова 1993 СКЛА Добруджа-Добрич
2:16:19    Мая Атанасова 1994 СК Атлет 2004-Поморие
2:23:54    Йовка Няголова 1957 СКЛА Добруджа-Добрич
         
Share Button