Българските ранглисти за 2015 година – девойки

В началото на новия атлетически сезон ви представяме българските ранглисти, които може да намерите в брой номер 1 на списание „Атлетика“ за 2016 година.

Ранглистите изготви Ивайло Лазаров, а днес публикуваме най-добрите при девойките.

За отзиви и забележки по публикуваните ранглисти пишете на atletikabg@gmail.com

         
100 м        
12,24 0,1  Екатерина Арсова 1997 Атлетик-София
12,25 1,1  Снежана Грудева 1997 Евър-Варна
12,33 0,6  Виктория Георгиева 1996 Спартак-Плевен
12,44 0,1  Габриела Георгиева 1997 Тунджа-Ямбол
12,46 0,6  Таня Асенова 2000 Тракия-Пловдив
12,48 -0.2  Елена Георгиева 2001 Черно море Атлетик-Варна
12,50 1,0  Ева Спасова 1997 Черно море Атлетик-Варна
12,54 0,9  Никол Андонова 2000 СК Европул
12,59 -0.7  Каролина Аджова 2000 Рилски атлет-Самоков
12,67 0,6  Стефани Тотева 1996 КЛАСА
12,67 -0.7  Мира Иванова 1999 Хаммер-ХВ-Трявна
         
200 м        
25,28 1.7  Таня Асенова 2000 Тракия-Пловдив
25,32 0.6  Екатерина Арсова 1997 Атлетик-София
25,50 0.6  Габриела Георгиева 1997 Тунджа-Ямбол
25,69 1.4  Елена Георгиева 2001 Черно море Атлетик-Варна
25,75 1.5  Стефани Тотева 1996 КЛАСА
25,79 0.6  Ангелина Георгиева 1996 Тунджа-Ямбол
25,79 0.6  Ивелина Здравкова 1998 КЛАСА
25,80 -0.3  Ева Спасова 1997 Черно море Атлетик-Варна
25,97 1.5  Полина Тодорова 1997 Тунджа-Ямбол
25,99 1.7  Каролина Аджова 2000 Рилски атлет-Самоков
         
400 м        
57,46    Ивелина Здравкова 1998 КЛАСА
57,53    Полина Тодорова 1997 Тунджа-Ямбол
57,70    Катарина Георгиева 1997 ЦСКА-София
58,04    Павлина Стоянова 1999 СК Европул
58,1    Лиляна Георгиева 2000 Тракия Пд
58,24    Елена Георгиева 2001 Черно море Атлетик-Варна
58,35    Виктория Георгиева 1999 Тунджа-Ямбол
58,42    Костантина Борисова 1999 Лудогорец-Разград
58,62    Гала Чалъкова 1996 Орловец 93-Габрово
58,64    Кристина Борукова 1998 Тракия 96-Пловдив
         
800 м        
2:07.89 НР 16г  Лиляна Георгиева 2000 Тракия-Пловдив
2:13.79    Диляна Минкина 1997 Средногорски атлет-Пирдоп
2:14.75    Елена Борисова 1997 Лудогорец-Разград
2:14.97    Веселина Алинска 1997 Рилски атлет-Самоков
2:16.18    Росица Канева 2000 Тунджа-Ямбол
2:18.86    Силвия Георгиева 1999 Евър-Варна
2:19.13    Павлина Стоянова 1999 СК Европул
2:19.45    Гала Чалъкова 1996 Орловец 93-Габрово
2:19.99    Виктория Георгиева 1999 Тунджа-Ямбол
2:22.39    Елица Тодорова 2001 Средногорски атлет-Пирдоп
         
1500 м        
4:33.78    Диляна Минкина 1997 Средногорски атлет-Пирдоп
4:36.09    Лиляна Георгиева 2000 Тракия-Пловдив
4:45.76    Елена Борисова 1997 Лудогорец-Разград
4:53.03    Силвия Георгиева 1999 Евър-Варна
4:55.32    Росица Канева 2000 Тунджа-Ямбол
4:58.81    Симона Терзийска 1998 Рилски атлет-Самоков
4:59.03    Ангелина Стефанова 1997 СК Атлет-Мездра
5:00.17    Кремена Колева 1997 Берое-Ст.Загора
5:00.28    Лушка Кокотанекова 1999 Б.Мулешков-Панагюрище
5:06.75    Габриела Михайлова 2000 СКЛА Трявна
         
в зала        
4.45.75    Елена Борисова 1997 Лудогорец-Разград
         
3000 м        
10:16.10 НР16 г  Лиляна Георгиева 2000 Тракия-Пловдив
10:48.40  Диляна Минкина 1997 Средногорски атлет-Пирдоп
10:50.89  Силвия Георгиева 1999 Евър-Варна
10:56.10  Лушка Кокотанекова 1999 Б.Мулешков-Панагюрище
11:12.55  Теодора Гърбова 1999 Атлет-Карнобат
11:28.94  Наталия Иванова 1998 Атлетик 90-Луковит
11:29.37  Габриела Михайлова 2000 СКЛА Трявна
11:30.51  Милена Тодорова 1998 СК Стратеш Атлетик-Ловеч
11:33.53  Елена Илиева 1998 СК Стогос 2006-Н.Загора
11:39.59  Любомира Пехливанска 1999 СК Сапарева баня
         
в зала        
10:42.87  Диляна Минкина 1997 Средногорски атлет-Пирдоп
         
5000 м        
18:02.48  Диляна Минкина 1997 Средногорски атлет-Пирдоп
18:32.11  Елена Борисова 1997 Лудогорец-Разград
19:12.36  Наталия Иванова 1998 Атлетик 90-Луковит
19:31.55  Лушка Кокотанекова 1999 Б.Мулешков-Панагюрище
20:34.41  Милена Тодорова 1998 СК Стратеш Атлетик-Ловеч
20:50.27  Билсерин Сюлейман 1996 СКЛА Нови пазар
21:11.48  Габриела Красимирова 1999 Добруджа 99-Добрич
21:12.01  Виктория Комитова 1998 СК Стратеш Атлетик-Ловеч
21:26.52  Цветелина Станчева 1997 Локомотив-Дряново
22:06.68  Мария Димитрова 1997 СК Европул
         
ПОЛУМАРАТОН      
1:56:34    Виктория Дишлянова 1997 Б.Мулешков-Панагюрище
         
3000 м СТИПЪЛЧЕЙЗ    
11:36.63 НРмл.в.  Наталия Иванова 1998 Атлетик 90-Луковит
12:30.68  Теодора Гърбова 1999 Атлет-Карнобат
13:30.94  Марияна Бурдинешка 1997 Евър-Варна
14:05.58  Мария Димитрова 1997 СК Европул
14:21.70  Мариела Петрова 1996 Евър-Варна
14:40.09  Моника Иванова 1996 СК Стогос 2006-Н.Загора
15:10.97  Радост Станева 1999 Атлет-Карнобат
15:30.45  Калинка Ганчева 1998 Атлет-Карнобат
         
2000 м СТИПЪЛЧЕЙЗ ДЕВОЙКИ МЛАДША ВЪЗРАСТ  
7:19.39    Наталия Иванова 1998 Атлетик 90-Луковит
7:45.00    Габриела Михайлова 2000 СКЛА Трявна
7:55.29    Теодора Гърбова 1999 Атлет-Карнобат
8:29.04    Мими Иванова 2000 Вирен-Мездра
8:52.55    Божидара Гатева 1999 Черно море Атлетик-Варна
8:54.95    Нели Минчева 2000 Черно море Атлетик-Варна
8:57.25    Томислава Сарийска 1999 Тракия 96-Пловдив
9:23.17    Радост Станева 1999 Атлет-Карнобат
9:28.40    Маргарита Петуха 2000 Черно море Атлетик-Варна
9:29.32    Калинка Ганчева 1998 Атлет-Карнобат
         
100 м С ПРЕПЯТСТВИЯ (83.8 см)    
14,65 -0.4  Стефани Тотева 1996 КЛАСА
15,16 -0.4  Вержиния Рангелова 1997 Фортуна-Костинброд
15,29 -0.4  Диляна Йоргачкова 1998 Берое-Ст.Загора
15,52 -0.4  Мила Лазарова 1998 СКЛА Д.Вучков-Вучето-Самоков
15,65 -0.4  Флавия Стоименова 1999 Балкан-Ботевград
16,66 -0.1  Даниела Йорданова 1998 Супер спорт-Варна
16,70 -0.1  Теодора Евтимова 1998 Левски-София
16,90 -0.4  Ани Асенова 1999 АК Павел Павлов-Враца
17,03 0.6  Елена  Симинкович 1998 Ч.Ч.Чендини
17,60 0.6  Адрияна  Радева 1999 Супер спорт-Варна
         
100 м С ПРЕПЯТСТВИЯ ДЕВОЙКИ МЛАДША ВЪЗРАСТ (76.2 см)
14,72 0,3  Никол Андонова 2000 СК Европул
15,01 -1.4  Ивелина Здравкова 1998 КЛАСА
15,02 -1.4  Диляна Йоргачкова 1998 Берое-Ст.Загора
15,10 -1.4  Мила Лазарова 1998 СКЛА Д.Вучков-Вучето-Самоков
15,91 -0.7  Флавия Стоименова 1999 Балкан-Ботевград
15,93 -1.4  Теодора Евтимова 1998 Левски-София
16,24 -1.4  Симона Радева 2000 АК Плевен 2014
16,27 0,3  Росалия Рангелова 2001 Фортуна-Костинброд
16,32    Никол Минчева 1998 Тунджа-Ямбол
16,45 -0.7  Даниела Йорданова 1998 Супер спорт-Варна
         
с попътен вятър над 2 м/сек.    
14,76 3,3  Диляна Йоргачкова 1998 Берое-Ст.Загора
15,10 3,3  Теодора Евтимова 1998 Левски-София
15,70 3,3  Вероника Драганова 2001 Супер спорт-Варна
15,84 3,3  Симона Радева 2000 АК Плевен 2014
         
100 м С ПРЕПЯТСТВИЯ МОМИЧЕТА ПОД 16 Г. (76.2 см)  
14,84 0.6  Никол Андонова 2000 СК Европул
15,40 0.6  Деница Манчева 2000 ЦСКА-София
15,41 0.6  Ариана Кузманова 2000 Атлетик-София
15,51 0.6  Вероника Драганова 2001 Супер спорт-Варна
15,52 0.6  Александра Начева 2001 СК Пранджева
15,63 -0.7  Симона Радева 2000 АК Плевен 2014
15,79    Виктория Йорданова 2001 СК Костенец
15,93 -0.7  Рая Лалова 2001 СК Атлет-Мездра
15,99 0.6  Росалия Рангелова 2001 Фортуна-Костинброд
16,13 -0.3  Марта Аргирова 2001 Атлетик-София
         
400 м С ПРЕПЯТСТВИЯ    
61,79    Кристина Борукова 1998 Тракия 96-Пловдив
63,22    Диляна Йоргачкова 1998 Берое-Ст.Загора
65,48    Ева Спасова 1997 Черно море Атлетик-Варна
66,96    Стефани Тотева 1996 КЛАСА
67,38    Никол Андонова 2000 СК Европул
67,93    Флавия Стоименова 1999 Балкан-Ботевград
67,95    Божидара Гатева 1999 Черно море Атлетик-Варна
68,21    Данаила Чепилева 2000 Берое-Ст.Загора
68,59    Юлияна Димитрова 1996 СКЛА Цвети Кирилова
68,62    Бояна Чепилева 2000 Берое-Ст.Загора
         
СКОК НА ВИСОЧИНА    
165    Матилда Ангелова 1998 Спартак-Плевен
164 з  Йоана Томова 1998 СК Европул
163    Валерия Кадийска 2000 Пауталия-Кюстендил
163    Елена Петрова 1996 СК Европул
160    Преслава Пачеманова 1999 Хеброс-Харманли
157    Никол Минчева 1998 Тунджа-Ямбол
155 з  Доротея Димитрова 2000 Спартак-Плевен
155    Неапола Матеева 1997 В.Венева
155    Деница Иванова 2001 АК Плевен 2014
155    Елеонора Драгиева 1999 Берое-Ст.Загора
         
ОВЧАРСКИ СКОК      
340 НР16г  Маня Булкина 2000 Тракия 96
320 з  Йоана Йорданова 1997 Тракия 96-Пловдив
260    Женя Жекова 2000 Тракия 96-Пловдив
240    Таня Атанасова 1998 Бургас 98
240    Мариела Ценкова 2000 Бургас 98
220    Ренета Лекова 1998 Тракия 96-Пловдив
220    Десислава Петрова 1999 Тракия 96-Пловдив
220    Екатерина Костадинова 1999 Тракия 96-Пловдив
220    Мартина Казакова 2001 Бургас 98
200    Камелия Вълкова 2000 Бургас 98
         
СКОК НА ДЪЛЖИНА    
5,85 1,8  Ариана Кузманова 2000 Атлетик-София
5,70 1  Таня Асенова 2000 Тракия-Пловдив
5,54 з  Елена  Симинкович 1998 Ч.Ч.Чендини
5,46 0,0  Симона Симеонова 2000 Дунав-Русе
5,39 -0,2  Александра Троева 1998 АК „Пълдин“
5,37 -0,3  Мила Лазарова 1998 „Д.Вучков-Вучето“
5,35    Александра Начева 2001 Пранджева
5,30 1,9  Татяна Пехливанова 1996 АСКЛА Сливен
5,25 з  Петя Кръчмарова 1999 Тракия 96-Пловдив
5,22 з  Илияна Боюкова 1996 ЛАК Ямбол
         
с попътен вятър над 2 м/сек.    
6,02 5,8  Ариана Кузманова 2000 Атлетик София
         
ТРОЕН СКОК      
12,23 0,2  Татяна Пехливанова 1996 АСКЛА Сливен
11,78 0,9  Снежана Иванова 1999 Локомотив-Пловдив
11,60 з  Златина Рандева 1998 АСКЛА Сливен
11,51 1,9  Диана Гавраилова 1997 АСКЛА Сливен
11,32 з  Симона Иванова 1998 ЛАК Ямбол
10,91 0,9  Петя Тасева 1999 АК Пълдин
10,88 1,9  Ана-Мария Димитрова 1999 АСКЛА Сливен
10,79 з  Ивайла Симеонова 1998 АСКЛА Сливен
10,46 -0,1  Ванеса Хаджийска 2000 СКЛА „Феникс“ 2004
10,44 з  Тони Тончева 1998 СКЛА „Добруджа“
         
с попътен вятър над 2 м/сек.    
11,44 2,5  Симона Иванова 1998 ЛАК Ямбол
11,15 2,2  Петя Тасева 1999 АК Пълдин
11,07 3,4  Ана-Мария Димитрова 1999 АСКЛА Сливен
10,92 2,6  Ванеса Хаджийска 2000 СКЛА „Феникс“ 2004
10,51 2,4  Ренета Райкова 1999 АК Пълдин
         
ГЮЛЕ (4 кг)      
13,03    Анна Чипрянова 1996 Тот атлет-Габрово
12,03    Яна Копчева 2001 АК Георги Дъков Плевен
11,18 з  Илияна Боюкова 1996 ЛАК Ямбол
11,09    Габриела Димитрова 1999 АСКЛА Сливен
11,07    Магдалена Съйкова 1997 СК Балкански лъвове-Септември
10,77 з  Десислава Вълчева 1997 АСКЛА Сливен
10,74 з  Тамара Косева 1998 Етър 2007-В.Търново
10,70 з  Ивелина Петкова 1999 АСКЛА Сливен
10,69 з  Гергана Сукнарова 1996 СК Европул
10,60 з  Цветая Русева 1998 ЛК Спорт Атлетик-Разград
         
ГЮЛЕ (3 кг)      
13,36    Тамара Косева 1998 Етър 2007-В.Търново
13,18    Яна Копчева 2001 АК Георги Дъков
12,71    Ивелина Петкова 1999 АСКЛА Сливен
12,62    Цветая Русева 1998 ЛК“Спорт Атлетик“-Разград
12,60 з  Габриела Димитрова 1999 АСКЛА Сливен
12,52 з  Силвия Колева 2000 АСКЛА Сливен
12,04 з  Кристияна  Николова 2000 Спартак-Плевен
11,74 з  Ясмин Бошнак 1998 ЛК Цветанка Христова-Казанлък
11,73    Марина Велева 2000 Локомотив-Русе
11,71    Весела Алексиева 1999 Хеброс Харманли
         
ДИСК        
41,91    Полина Макаева 1998 АК Георги Дъков
39,69    Магдалена Съйкова 1997 СК Балкански лъвове-Септември
38,39    Яна Копчева 2001 АК Георги Дъков
37,41    Кристияна  Николова 2000 Спартак-Плевен
35,44    Антония Щерева 1996 Атлет-Карнобат
34,09    Екатерина Димова 1998 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
33,17    Ива Радева 1999 Атлет-Карнобат
32,78    Владислава Николова 1997 ЛК Спорт Атлетик-Разград
32,59    Марина Велева 2000 Локомотив-Русе
32,11    Ванина Димова 1996 Супер спорт-Варна
         
ЧУК (4 кг)        
46,51    Екатерина Димова 1998 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
42,48    Антония Щерева 1996 Атлет-Карнобат
39,34    Йоанна Ангелова 1998 ЛК Спорт Атлетик-Разград
32,82    Захарина Петкова 1997 Вая 94-Бургас
32,51    Димитричка Великова 1996 Супер спорт-Варна
31,30    Гергана Стоенчева 1998 АК Георги Дъков
30,54    Ивана Койнарова 2000 ЛК Спорт Атлетик-Разград
29,88    Ива Радева 1999 Атлет-Карнобат
29,29    Десислава Костадинова 1996 Вая 94-Бургас
29,25    Гергана Иванова 1996 СКЛА Добруджа-Добрич
         
ЧУК (3 кг)        
53,40    Екатерина Димова 1998 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
45,57    Йоанна Ангелова 1998 ЛК Спорт Атлетик-Разград
41,38    Елена Димитрова 2000 ЛК Спорт Атлетик-Разград
39,51    Ива Радева 1999 Атлет-Карнобат
38,31    Ивана Койнарова 2000 ЛК Спорт Атлетик-Разград
36,81    Гергана Стоенчева 1998 АК Георги Дъков
35,09    Невал Ремзиева 2001 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
33,60    Яна Копчева 2001 АК Георги Дъков
33,30    Мария-Магдалена Абрашева 2001 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
32,59    Михаела Великова 1998 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
         
КОПИЕ (600 гр.)      
37,30    Геновева Иванова 1998 АК Георги Дъков
36,14    Мария Тенджерска 1996 СК Мизия
33,69    Петя Бърдарова 1999 Пауталия-Кюстендил
32,90    Божидара Антонова 1997 Супер спорт-Варна
31,62    Ивелина Петкова 1999 АСКЛА Сливен
31,25    Михаела  Петкова 1999 Дунав-Русе
30,47    Петя Петкова 1997 АК Георги Дъков
29,33    Мария Димитрова 1999 СК Балкански лъвове-Септември
28,42    Тамара Косева 1998 Етър 2007-В.Търново
28,16    Весела Бодурова 1998 Атлетик-В.Преслав
         
КОПИЕ (500 гр.)      
38,89    Геновева Иванова 1998 АК Георги Дъков
37,50    Ясмин Бошнак 1998 ЛК Цветанка Христова-Казанлък
34,70    Ивелина Петкова 1999 АСКЛА Сливен
33,30    Лидия Борисова 2001 АК“Георги Дъков“-Плевен
32,27    Михаела  Петкова 1999 Дунав-Русе
31,09    Палома Златанова 2001 СК Мизия
30,20    Райме Бехчет 2001 ЛК Спорт Атлетик- Разград
30,07    Петя Бърдарова 1999 Пауталия-Кюстендил
29,51    Виктория Петрова 1999 Дунав-Русе
29,31    Виолета Банова 2001 Осите 60-Петрич
         
СЕДМОБОЙ      
3494    Йорданка Стоянова 1999 Атлетик-Хасково
3463    Милена Мирева 1996 Академик-София
3246    Николина Кючукова 1998 Атлетик-Хасково
2878    Нели  Николова 1996 СК Олимпия-Враца
2474    Иванина Петкова 1997 СКЛА Шумен
         
СЕДМОБОЙ ДЕВОЙКИ МЛАДША ВЪЗРАСТ    
3811    Никол Минчева 1998 Тунджа-Ямбол
3405    Габриела Пенчева 1999 СК Атлетика 2012-В.Търново
3388    Йорданка Стоянова 1999 Атлетик-Хасково
3357    Виктория Йорданова 2001 СК Костенец
3366    Николина Кючукова 1998 Атлетик-Хасково
3070    Надежда  Костова 1999 Юниверсал
2904    Катрин Георгиева 2000 КЛАСА
2855    Дориана Къндева 1999 СК Атлетика 2012-В.Търново
         
ШЕСТОБОЙ МОМИЧЕТА ПОД 16 г.    
332    Виктория Йорданова 2001 СК Костенец
272    Катрин Георгиева 2000 КЛАСА
243    Надка Начова 2000 Тракия 96-Пловдив
204    Диана Димитрова 2000 Хеброс-Харманли
203    Йоанна Йорданова 2001 СКЛА Шумен
194    Симона Стоянова 2000 Локомотив 55-Г.Оряховица
168    Милияна Торлозова 2000 Тунджа-Ямбол
161    Ива Друмева 2000 СК Европул
156    Северина Христова 2000 Тунджа-Ямбол
142    Йорданка Ничева 2000 Тунджа-Ямбол
         
ЧЕТИРИБОЙ МОМИЧЕТА ПОД 14 г.    
346    Ванеса  Александрова 2002 СК Европул
342    Вивиан Кръстева 2002 Рилски атлет-Самоков
342    Мила Димитрова 2003 Тракия 96-Пловдив
328    Ивет  Тодорова 2002 Хеброс-Харманли
329    Симона Вълкова 2002 Евър-Варна
327    Ирина Парушева 2002 Черно море Атлетик-Варна
329    Румяна  Мартева 2003 Дунав-Русе
347    Изабела Соколова 2002 Хаммер-ХВ-Трявна
321    Никол Николаева 2003 Етър Академик-В.Търново
308    Ния Вичева 2002 Орловец 93-Габрово
         
10 км СПОРТНО ХОДЕНЕ (ШОСЕ)    
56:40    Мария Димитрова 1997 СК Европул
1:02:07    Виктория Дишлянова 1997 Б.Мулешков-Панагюрище
1:02:25    Иванина Петкова 1997 СКЛА Шумен
1:03:07    Димена Димова 1996 Фидипид-Провадия
1:08:30    Десислава Андреева 1996 Б.Мулешков-Панагюрище
1:08:40    Габриела Врачовска 1997 Спартак-Койнаре
1:10:50    Инесса Георгиева 1996 Атлетик-В.Преслав
1:18:20    Кристияна Златева 1998 Атлетик-В.Преслав
1:18:30    Веселка Янева 1996 СКЛА Шумен
1:20:20    Кадер Расим 1996 Добруджа 99-Добрич
         
5 км СПОРТНО ХОДЕНЕ (ШОСЕ)    
28:10    Габриела Красимирова 1999 Добруджа 99-Добрич
29:17    Джансел Мехмед 1998 СКЛА Нови пазар
29:24    Рая Николова 1999 Добруджа 99-Добрич
29:44    Калинка Ганчева 1998 Атлет-Карнобат
31:08    Стефка Христова 1999 Добруджа 99-Добрич
31:17    Мая Маринова 1999 СКЛА Добруджа-Добрич
32:28    Радост Станева 1999 Атлет-Карнобат
33:00    Весела Бодурова 1998 Атлетик-В.Преслав
33:27    Ирена Димова 1999 СКЛА Шумен
33:38    Андриана Панаьотова 1999 СКЛА Добруджа-Добрич
         
3 км СПОРТНО ХОДЕНЕ (ШОСЕ)    
18:06    Кристиана Стефанова 2000 СКЛА Шумен
18:46    Виктория Герчева 2000 СКЛА Шумен
18:48    Ния Няголова 2000 СКЛА Добруджа-Добрич
18:52    Ивета Симеонова 2000 СКЛА Добруджа-Добрич
18:59    Селин  Ахмед 2001 СКЛА Добруджа-Добрич
19:22    Денислава  Борисова 2000 СКЛА Шумен
19:59    Джансу Моарем 2001 Олимп 97-Силистра
20:33    Димана Стоянова 2001 Атлетик-В.Преслав
20:45    Антоанета Славова 2001 СКЛА Добруджа-Добрич
20:50    Весела Дачева 2000 СКЛА Шумен
Share Button