17-годишни етиопци най-бързи на кроса в Льо Ман

Световната шампионка за девойки по крос кънтри Летесенбет Гидей спечели кроса Cross Ouest France във френския Льо Ман.

17-годишната етиопка пробяга 6.3-километровата дистанция за 20:56 мин. Тя изпревари своите още по-млади сънароднички Алемиту Хави и Деру Диду, които бягаха съответно с 21:00 и 21:01 мин.

При мъжете на 10.4 км нейният връстник и сънародник Абади Ембайе победи с 30:36 мин. Младият талант има впечатляващите 13:13.17 мин. След него останаха кениецът Корнелиус Кангого с 30:39 мин и представителят на Бахрейн Бирхану Йематава с 30:41 мин.

Победителият в кроса имат правото да участват на световното първенство за юноши и девойки през лятото в Бидгошч (Полша), както и на световното първенство по крос през 2017 година в Кампала (Уганда).