Имане Мерга и Елис Епрот победиха в първия крос кънтри за годината

Световният шампион за 2011 по крос кънтри Имане Мерга спечели първата проява в дисциплината – знаменития крос „Кампачио“ в италианския град Сан Джорджо су Линяно.

По традиция това е първото състезание от веригата кросови бягания на ИААФ за тази година – проведе се на 6 януари.

Надпреварата бе изключително оспорвана, като едва във финалните метри опитният етиопец Мерга успя да изпревари своя талантлив сънародник – световния шампион за юноши Ясин Хаджи. На трето място остана най-добрият бегач на 3000 м с пр. в Диамантената лига – кениецът Джариус Биреч. На четвърта позиция завърши бронзовият олимпийски медалист на 5000 м Томас Лонгосива, а пети е най-бързият на полумаратон за миналата година Абрахам Черобен.

При жените кросът бе спечелен от шампионката от Африканските игри Елис Епроп. След нея останаха  най-добрата азиатска бегачка на 3000 м с пр. Рут Джебет от Бахрейн и световната шампионка на 10 000 м Линет Масай. На крачка от призовата тройка остана световната шампионка на  полумаратон Мерси Чероно.