Вижте предишните анкети на списание „Атлетика“ за Атлет на България

На 28 януари за 17-и път ще бъде обявен атлет на България в анкета на списание „Атлетика“.

Вижте предишни победители от анкета на списанието и топ 10 за всяка година.

1998  Светла Димитрова и Петър Дачев

1999

Мъже:

  1. Ростислав Димитров        (троен скок)         200 т.
  2. Петко Янков       (200 м)   178
  3. Красимир Аргиров         (скок дължина)  143
  4. Васил Гергов      (троен ско)          129
  5. Живко Виденов  (110 м пр.)           121
  6. Петко Стефанов                 (маратон)             89
  7. Николай Атанасов            (скок дължина)   69
  8. Илиян Ефремов                 (овчарски скок)  57
  9. Станислав Ламбев            (1500 м) 40
  10. Иван Бончев       (овчарски скок) 30 

Жени:

  1. Христина Калчева             (скок височина) 192 т.
  2. Ива Пранджева  (троен скок)        182
  3. Светла Димитрова            (100 м пр.)           157
  4. Тереза Маринова              (троен скок)         141
  5. Петя Пендарева  (100 м)  126
  6. Цветелина Кирилова        (400 и 800 м)        87
  7. Магдалена Христова        (скок дължина)   72
  8. Таня Колева        (овчарски скок)  52
  9. Елеонора Милушева        (скок височина)  31
  10. Даниела Йорданова          (1500 м) 18

2000

Мъже:

  1. Петър Дачев       (скок дължина)  222 т.
  2. Ростислав Димитров        (троен скок)        216
  3. Илия Дживондов               (400 и 400 м пр.) 210
  4. Живко Виденов  (110 м пр.)           166
  5. Илиян Ефремов (овчарски скок) 139
  6. Петко Стефанов                 (маратон)             101
  7. Ивайло Русенов (троен скок)         87
  8. Петко Янков       (200 м)  74
  9. Васил Гергов      (троен скок)         55
  10. Николай Койков                                (110 м пр.)            26

Жени:

  1. Тереза Маринова      (троен скок)         240 т.
  2. Даниела Йорданова  (1500 и 5000 м)   204
  3. Петя Пендарвева       (100 м)  174
  4. Ива Пранджева          (троен скок и скок дължина)         143
  5. Венелина Венева       (скок височина) 137
  6. Светла Димитрова    (100 м пр.)           118
  7. Даниела Георгиева   (400 м)  89
  8. Елеонора Милушева                (скок височина) 83
  9. Таня Колева                (овчарски скок) 63
  10. Милка Михайлова     (бягания на дълги разстояния)       49

2001

Мъже:

  1. Ростислав Димитров        (троен скок)         341 т.
  2. Живко Виденов  (110 м пр.)           310
  3. Георги Иванов   (гюле)    268
  4. Петър Дачев       (скок дължина)   215
  5. Ивайло Русенов                 (троен скок)         163
  6. Петко Янков       (100/200 м)           134
  7. Илия Дживондов               (400 и 400 м пр.)  101
  8. Николай Койков                (110 м пр.)            74
  9. Илиян Ефремов                 (овчарски скок)  73
  10. Ангел Карарадев               (скок височина)  62

Жени:

  1. Тереза Маринова              (троен скок)        350 т.
  2. Венелина Венева               (скок височина) 311
  3. Светла Димитрова            (100 м пр.)            274
  4. Даниела Йорданова          (1500 м)                239
  5. Петя Пендарева (60 и 100 м)          171
  6. Таня Колева        (овчарски скок)  162
  7. Гергана Стоянова             (100 м пр.)            150
  8. Невена Минева  (20 км сп. х.)        120
  9. Цветелина Кирилова        (400 и 800 м)        76
  10. Ивет Лалова        (100 и 200 м)       23

 

2002

Мъже:

  1. Петър Дачев       (скок дължина) 306 т.
  2. Живко Виденов  (60 и 110 пр.)       297
  3. Ростислав Димитров        (троен скок)        243
  4. Илиян Ефремов (овчарски скок) 202
  5. Георги Иванов   (гюле)   136
  6. Петко Стефанов (маратон)            133
  7. Илия Дживондов               (400 м и 400 м пр.)             127
  8. Петко Янков       (100 и 200 м)       114
  9. Станислав Ламбев            (1500 м и 3000 м)                56
  10. Севдалин Максимов         (400 м)   52

Жени:

  1. Тереза Маринова              (троен скок)         304 т.
  2. Яна Касова          (100 м пр.)           297
  3. Даниела Йорданова          (1500 и 3000 м)   257
  4. Екатерина Машова           (100 и 200 м)       215
  5. Светла Димитрова            (100 пр.)               198
  6. Антония Йорданова         (скок дължина)  125
  7. Цветелина Кирилова        (800 м)   98
  8. Таня Колева        (овчарски скок) 82
  9. Юлиана Белчева                (100 и 200 м)        74
  10. Невена Минева  (20 км сп. х.)        66

 

2003

Мъже:

  1. Ивайло Русенов (троен скок)         299 т.
  2. Илиан Ефремов (овчарски скок) 219
  3. Георги Иванов   (гюле и диск)      206
  4. Петър Дачев       (скок дължина)  194
  5. Момчил Караилиев          (троен скок)        184
  6. Спас Бухалов      (овчарски скок) 140
  7. Живко Виденов  (110 м пр.)           130
  8. Николай Атанасов            (скок дължина)   98
  9. Юри Литвински                 (троен скок)         59
  10. Десислав Гунев (100 и 200 м) 58

Жени:

  1. Венелина Венева       (скок височина)  296 т.
  2. Ивет Лалова                (100 и 200 м)        275
  3. Даниела Йорданова  (1500 м)                254
  4. Таня Колева                (овчарски скок) 189
  5. Милка Михайлова     (бягания на дълги разстояния)      161
  6. Мария Димитрова (троен скок)            111
  7. Недялка Недкова       (400 м) 99
  8. Тереза Маринова      (троен скок) 65
  9. Цветелина Кирилова                (800 м)  53
  10. Румяна Пановска      (3000 м ст. и маратон)      46

2004

Мъже:

  1. Георги Иванов   (гюле)   305 т.
  2. Петър Дачев       (скок дължина)  252
  3. Момчил Караилиев          (троен скок)        228
  4. Николай Атанасов            (скок дължина)  221
  5. Илиян Ефремов (овчарски скок) 130
  6. Спас Бухалов      (овчарски скок) 107
  7. Галин Костадинов             (гюле)   103
  8. Петър Иванов     (троен скок)        94
  9. Петко Стефанов                 (маратон)             68
  10. Атанас Русенов (скок дължина)  62

Жени:

  1. Ивет Лалова                (100 и 200 м)        310 т.
  2. Даниела Йорданова  (1500 м)                279
  3. Мариана Димитрова               (400 м)   224
  4. Венелина Венева       (скок височина) 218
  5. Антония Йорданова                 (скок дължина)   156
  6. Мария Димитрова    (троен скок)        134
  7. Таня Стефанова         (овчарски скок)  87
  8. Радослава Мавродиева            (гюле)   78
  9. Милка Михайлова     (бягания на дълги разстояния)      51
  10. Христина Георгиева                (копие) 31

2005  Мъже:

  1. Момчил Караилиев          (троен скок)        385 т.
  2. Йордан Илинов  (200 м)  299
  3. Живко Петков    (троен ско)           286
  4. Росен Карамфилов           (гюле)    245
  5. Георги Иванов   (гюле)   232
  6. Атанас Русенов (скок дължина)  185
  7. Десислев Гунев (100 м)  171
  8. Станислав Ламбев            (бягания на дълги разстояния)       106
  9. Илиян Ефремов                 (овчарски скок)  105
  10. Александър Пановски     (бягания на дълги разстояния) 34

Жени:1

  1. Ивет Лалова                (100 и 200 м)        388 т.
  2. Венелина Венева       (скок височина) 347
  3. Добринка Шаламанова           (3000 м стипълчейз)         241
  4. Румяна Карапетрова                               (копие)  232
  5. Таня Стефанова         (овчарски скок) 212
  6. Тезджан Наимова     (100 и 200 м)       179
  7. Марияна Димитрова               (400 м)  133
  8. Теодора Коларова    (800 м)  101
  9. Ваня Стамболова      (400 м пр.)           88
  10. Мария Димитрова    (троен скок)         81

2006

  1. Ваня Стамболова              (200, 400 и 400 м пр.)         478 т.
  2. Венелина Венева               (скок височина)  406
  3. Даниела Йорданова          (1500 м и 3000 м)                359
  4. Тезджан Наимова             (100 и 200 м)       349
  5. Марияна Димитрова        (400 м)   279
  6. Теодора Коларова            (400 и 800 м)        195
  7. Тереза Маринова              (троен скок)        164
  8. Румяна Карапетрова        (копие) 151
  9. Спас Бухалов      (овчарски скок) 83
  10. Йордан Илинов (200 м)   39

2007

  1. Даниела Йорданова          (1500 и 3000 м)   466 т.
  2. Тезджан Наимова             (100 и 200 м)       408
  3. Добринка Шаламанова   (3000 м стипълчейз)          349
  4. Инна Ефтимова  (100 и 200 м)       258
  5. Ивет Лалова        (100 и 200 м)        246
  6. Спас Бухалов      (овчарски скок) 242
  7. Цветелина Кирилова        (400 м и 400 м пр.) 174
  8. Мирела Демирева            (скок височина) 108
  9. Кольо Нешев      (копие)  70
  10. Александрина Климентинова        (скок височина) 69

2008

  1. Ивет Лалова        (100 м и 200 м)  365 т
  2. Момчил Караилиев          (троен скок) 351
  3. Цветелина Кирилова        (400 м пр. и 400 м) 325
  4. Мирела Демирева            (скок височина) 247
  5. Николай Атанасов            (скок дължина) 213
  6. Даниела Йорданова          (1500 м) 205
  7. Инна Ефтимова  (100 м и 200 м) 135
  8. Борис Божинов  (скок дължина) 97
  9. Спас Бухалов      (овчарски скок) 60
  10. Габриела Лалева               (100 м и 200 м) 58

2009

  1. Момчил Караилиев          (троен скок)        366.5 точки
  2. Ваня Стамболова               (400 м и 400 м пр.)            328.5
  3. Николай Атанасов            (скок дължина)  245
  4. Живко Петков    (троен скок)        198
  5. Петя Дачева        (троен скок)        140
  6. Ивет Лалова        (100 м и 200 м)   128
  7. Инна Ефтимова  (100 м и 200 м)   111
  8. Венелина Венева               (скок височина)                108
  9. Спас Бухалов      (овчарски скок) 105
  10. Даниел Добрев (скок дължина)   68

2010

  1. Ваня Стамболова                (400 и 400 м пр.)  400 точки
  2. Георги Цонов      (троен скок)         286
  3. Момчил Караилиев            (троен скок)         263
  4. Петя Дачева          (троен скок)         221
  5. Ивет Лалова          (100 и 200 м)        168
  6. Карин Околие      (100 и 200 м)        134
  7. Виктор Нинов      (скок височина)  128
  8. Галина Николова                                (100 м и скок височина)   105
  9. Милка Михайлова              (бягания на дълги разстояния)       101
  10. Венелина Венева (скок височина)  70

2011

  1. Ваня Стамболова           (400 м и 400 м с пр.)          335 точки
  2. Ивет Лалова    (100 и 200 м)        330
  3. Виктор Нинов                 (скок височина)                  223
  4. Венелина Венева           (скок височина)  213
  5. Галина Николова           (100 и 200 м)                        183
  6. Георги Цонов                 (троен скок)         179
  7. Петя Дачева    (троен скок)         131
  8. Инна Ефтимова              (100 и 200 м)        70
  9. Красимир Брайков        (400 м)   70
  10. Андриана Бънова        (троен скок)         52

2012

  1. Ивет Лалова (100 и 200 м)      310 т.
  2. Ваня Стамболова (400 и 400 м пр.)  274
  3. Мирела Демирева (скок височина)  207
  4. Георги Цонов (троен скок)     138
  5. Силвия Дънекова (бягане на средни и дълги разстояния)  129
  6. Момчил Караилиев (троен скок)     118
  7. Радослава Мавродиева (гюле)    99
  8. Венелина Венева (скок височина)    96
  9. Виктор Нинов (скок височина) 72
  10. Георги Иванов (гюле) 55

2013

  1. Георги Иванов (гюле) 416 т.
    2.Ивет Лалова (100 и 200 м)  396
    3.Габриела Петрова (троен скок)   306
    4. Денис Димитров (100 и 200 м) 275
    5. Силвия Дънекова (3000 м стипълчейз и бягания на средни и дълги разстояния)          273
    6. Митко Ценов (3000 м стипълчейз и бягания на средни и дълги разстояния)          215
    7. Ваня Стамболова (400 м и 400 м пр.)   138
    8. Златозар Атанасов (троен скок)  116
    9. Мирела Демирева (скок височина)       64
    10. Венелина Венева (скок височина)         58
Share Button