Още шампиони от Сливен

На 3 и 4 юни станаха известни новите шампиони на България за мъже и жени, момчета и момичета под 16 години, както и най-малките картотекирани атлети във възрастта 11-13 години.

Предлагаме ви резултатите на най-добрите сред мъжете и жените от надпреварите на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен.

Петър Кременски (Атлетик – София) победи в коронната си дисциплина 200 м с 21.64 (21.40 в сериите).

Финалът на 800 м за мъже не можа да излъчи само един победител, а Сава Тодоров (Дунав – Русе) и Стоян Владков (Добруджа – Добрич) взеха два златни медала с абсолютно равенство – 1:56.91.

Шампионите на овчарски скок съответно при мъжете и жените са Атанас Петров (Бургас 98) с 4.80 и Теменуга Атанасова (Тракия 96 – Пловдив) с 3.00.

Многобойците също излъчиха своите първенци, които представяват клуб ЦСКА. Кирил Загорски и Ива Александрова бяха най-добрите на десетобой и седмобой. Загорски събра 5252 точки в десетте изпитания, а Александрова 4423 в седмобоя.

Мирела Демирева (Атлетик – София) скочи 1.85 за победата си на скок височина, а Михаил Велков (АК Враца) надскочи Румен Димитров (Локомотив – Пловдив) с 4 см в скока на дължина. Лазар Катучев (Академик – София) също се завърна в дисциплината 400 м с препястствия с титла и резултат 52.98.

Пълните резултати от националните шампионати състезанията от календара на БФЛА може да намерите на www.bfla.org

200 м – мъже:

1 1303  Петър  Кременски 91 Атлетик-София 21,40 21,64
2 2175  Огнян Огнянов 91 ЛСК Айтос 22,42 21,95
3 82  Юри Божерянов 86 ЦСКА-София 22,24 22,09
4 2508  Михаил Евтимов 91 Ч.Ч.Чендини 22,14 22,24
5 820  Борислав Тонев 93 Берое-Ст.Загора 22,09 22,29
6 2961  Илиан Борисов 92 Локомотив-Русе 22,34 22,37

скок дължина – мъже:

1 4112  Михаил Велков 92 КЛАСА 7.36
2 724  Румен Димитров 86 Локомотив-Пловдив 7.32
3 222  Живко Петков 88 АСКЛА Сливен 7.31
4 1448  Даниел Анков 95 Спартак-Плевен 6.89
5 1553  Александър Антонов 95 Хаммер-ХВ-Трявна 6.87
6 1969  Виктор Митев 91 Евър-Варна 6.78
7 2986  Васко Наумов 95 КЛАСА 6.64
8 2174  Слави Славчев 93 ЛСК Айтос 6.60

скок височина – жени:

1 1300  Мирела Демирева 89 Атлетик-София 185
2 1155  Галина Николова 94 Хеброс-Харманли 170
3 816  Антония Митева 94 Берое-Ст.Загора 165
4 483  Мирослава Кьосева 95 Бургас 98 150

овчарски скок – мъже:

1 485  Атанас Петров 95 Бургас 98 480
2 479  Рашко Гарджев 96 Бургас 98 440
3 642  Здравко Гурдев 93 Тракия 96-Пловдив 400
4 484  Даниел Димитров 95 Бургас 98 380

овчарски скок – жени:

1 645  Теменуга Атанасова 87 Тракия 96-Пловдив 300
2 488  Вера Петкова 80 Бургас 98 280
3 483  Мирослава Кьосева 95 Бургас 98 200

400 м пр. – мъже:

1 2870  Лазар Катучев 89 Академик-София 52,98
2 827  Милен Вълканов 86 Берое-Ст.Загора 54,11
3 632  Николай Николов 96 Тракия 96-Пловдив 55,36
4 3100  Митко Ценов 93 СК Атлет-Мездра 55,66
5 2275  Иван Петров 96 АК Павел Павлов-Враца 57,99
6 2925  Мартин Илиев 94 Хаммер-ХВ-Трявна 60,06

800 м – мъже:

1 2482  Стоян Владков 91 СКЛА Добруджа-Добрич 1.56.91
1 2992  Сава Тодоров 88 Дунав-Русе 1.56.91
3 815  Велин Коваленко 95 Берое-Ст.Загора 1.58.29
4 1819  Иван Попов 91 СК Атлет-Мездра 1.59.29
5 2002  Алекс Василев 95 Юниверсал 1.59.85
6 2004  Явор Ганев 93 Юниверсал 1.59.91
7 822  Росен Иванов 90 Берое-Ст.Загора 2.00.20
8 2008  Йордан Кралев 88 Юниверсал 2.00.68
Share Button