Габриела Георгиева взе два златни медала за 1 час

Габриела Георгиева направи три бягания в рамките на три часа и спечели нови златни медали на сметката на клуба си. Първо Георгиева даде най-добро време в сериите на 200 м с 26.13, а по-късно бе с класа над другите спринтьорки във финала и спря фотофиниша на 25.90. 

_JP_6008След час спринтьорките на „Тунджа – Ямбол“, с фантастична щафета в състав Виктория Георгиева, Габриела Георгиева, Антония Иванова и Полина Тодорова, не оставиха шанс на нито един тим и финишираха с огромна преднина пред другите с 4:02.70. Така Габриела заслужи 3 златни медала от този шампионат (200, 4х100 и 4х400 м) и 1 сребърен (100 м), а съотборничката й Полина Тодорова се прибра в Ямбол с 3 златни отличия (400, 4х100 и 4х400 м). 

_JP_5735Рокада се получи във финала на 200 м при юношите, където Михаил Младенов (Лудогорец – Разград), който имаше сребърен медал на 400 м, надделя над шампионът на дългия спринт Живко Стоянов (Сливен) с 22.91. Втори в този финал остана Марион Янев (Джордан – Благоевград) с 23.07, а трети са  Стоянов и Ангел Ангелов (Локомотив-Русе) с равно време – 23.08.

_JP_6154

В щафетата 4х400 м Младенов се добра до нова титла и резултат 3:34.27, а отборът на „Джордан – Благоевград“, с най-добрият атлет на този шампионат в квартета си – Иво Балабанов (шампион на 2000 стипълчейз и 3000 м), взе сребърните медали на 4х400 м. Трети стана четворката на „Европул-Бургас“ след оспорвана битка с „Орловец – Габрово“ – 3:38.95 срещу 3:39.15.

Резултати – девойки 200 м:

1  Габриела Георгиева 97 Тунджа-Ямбол 26,13 25,90
2  Ева Спасова 97 Черно море Атлетик-Варна 26,69 26,50
3  Никол Петрова 99 Атлетик-София 27,00 26,60
4  Йоана Христова 98 КЛАСА 27,35 26,96
5  Радина Михалева 97 Супер спорт-Варна 27,12 27,09
6  Зорница Нейкова 0 Черно море Атлетик-Варна 27,12 27,18
7  Мария Паскалева 97 Атлетик-София 27,64 27,52
8  Вержиния Рангелова 97 Химик-Костинброд 27,74 27,98

Резултати – юноши 200 м:

1  Михаил Младенов 97 Лудогорец-Разград 23,01 22,91
2  Марио Янев 97 АК-Джордан 23,38 23,07
3  Живко Стоянов 97 АСКЛА Сливен 23,33 23,08
3  Ангел Ангелов 97 Локомотив-Русе 23,44 23,08
5  Александър Кирилов 97 Атлет-Монтана 23,03 23,50
6  Валентин Димитров 97 ЛАК Ямбол 24,07 23,84

Резултати – девойки 4х400 м:

1 Тунджа-Ямбол 4.02.70
2 Черно море Атлетик-Варна 4.11.45
3 Берое-Ст.Загора 4.13.62
4 Орловец 93-Габрово 4.17.82
5 Евър-Варна 4.18.71
6 Балкан-Ботевград 4.22.38

Резултати – юноши 4х400 м:

1 Лудогорец-Разград 3.34.27
2 АК-Джордан 3.37.49
3 СК Европул 3.38.95
4 Орловец 93-Габрово 3.39.15
5 Супер спорт-Варна 3.40.66
6 Хаммер-ХВ-Трявна 3.43.69
Share Button