Национален шампионат по спортно ходене – резултати

Точно 111 състезатели стартираха на националния шампионат по спортно ходене в Балчик на 29 март (събота).

С титли при мъжете и жените се окичиха Божидар Василев (Среднигорски атлет – Пирдоп) и Радосвета Симеонова (Добруджа 99 – Добрич).  IMG_0725За географията на състезанието говорят шампионите в различните възрастови групи, които са от Пирдоп, Добрич, Бургас, Мизия, Шумен и Койнаре. Крайморският град ще бъде домакин на балканския шампионат по спортно ходене на 12 април. IMG_7788

Първите шест от всяка възрастова група публикуваме тук, а пълните резултати от състезанието на Черно море може да намерите на www.bfla.org

Снимки: Марияна Върбанова

Мъже – 20 км:

1  Божидар Василев 89 Средногорски атлет-Пирдоп 1,49,38
2  Атанас Атанасов 72 СК Атлет 2004-Поморие 2,07,45
3  Петър Лалов 92 СК Мизия 2,08,37
4  Станислав Танчев 75 Добруджа 99-Добрич 2,10,07
5  Йордан Димитров 69 Локомотив 55-Г.Оряховица 2,12,05
6  Цанко Стойков 83 Керамик-Елин Пелин 2,15,25

Жени – 20 км:

1  Радосвета Симеонова 93 Добруджа 99-Добрич 1,56,03
2  Станислава Петрова 93 СКЛА Добруджа-Добрич 2,09,31
3  Мая Атанасова 94 СК Атлет 2004-Поморие 2,12,04
4  Паолина Минева 79 Керамик-Елин Пелин 2,24,27
5  Мария Ангелова 80 Б.Мулешков-Панагюрище 2,27,51
6  Йовка Няголова 57 СКЛА Добруджа-Добрич 2,30,15

Юноши старша възраст – 10 км:

1  Николай Минков 96 СКЛА Добруджа-Добрич 52,40
2  Мариян Галчев 95 Б.Мулешков-Панагюрище 1,01,39
3  Тугай Сали 95 СКЛА Шумен 1,04,09
4  Боян Банешки 96 СК Мизия 1,06,37
5  Денислав Николов 95 Средногорски атлет-Пирдоп 1,08,07
6  Камен Иванов 96 СКЛА Добруджа-Добрич 1,09,11

Девойки старша възраст – 10 км:

1  Мария Димитрова 97 СК Европул 1,06,24
2  Виктория Дишлянова 97 Б.Мулешков-Панагюрище 1,06,30
3  Десислава Андреева 96 Б.Мулешков-Панагюрище 1,07,48
4  Кадер Расим 96 Добруджа 99-Добрич 1,07,58
5  Инесса Георгиева 96 Атлетик-В.Преслав 1,09,57
6  Елисавета Стоянова 96 Атлетик-В.Преслав 1,11,56

Юноши младша възраст – 10 км:

1  Георги Цветанов 97 СК Мизия 1,00,47
2  Златомир Радев 98 Б.Мулешков-Панагюрище 1,01,15
3  Иван Атанасов 98 СК Европул 1,02,46
4  Петър Иванов 97 ЛК Виа Атлетикс-Разград 1,04,60
5  Калоян Донкин 97 СК Мизия 1,07,30
6  Йордан Стйчев 97 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик 1,09,46

Девойки младша възраст – 5 км:

1  Иванина Петкова 97 СКЛА Шумен 29,57
2  Камелия Начева 97 Атлет-Карнобат 30,02
3  Рая Николова 99 Добруджа 99-Добрич 30,34
4  Илияна Илиева 98 Олимп 97-Силистра 32,35
5  Джансел Мехмед 98 СКЛА Нови пазар 32,47
6  Невена Тодорова 98 СКЛА Добруджа-Добрич 33,09

Момчета под 16 год.- 3 км:

1  Стоян Стоянов 99 Спартак-Койнаре 15.38
2  Расим Петров 99 Добруджа 99-Добрич 15.45
3  Валентин Танковски 0 Спартак-Койнаре 15.53
4  Пресиян Василев 99 СКЛА Добруджа-Добрич 15.58
5  Едис Ихсан 0 СКЛА Шумен 16,01
6  Радослав Свирецов 0 СК Европул 16.36

Момичета под 16 год. – 3 км:

1  Камелия Първанова 99 СКЛА Добруджа-Добрич 17,05
2  Стефка Христова 99 Добруджа 99-Добрич 17,51
3  Андриана Панаьотова 99 СКЛА Добруджа-Добрич 18,07
4  Венета Тодорова 99 Атлетик-В.Преслав 18,42
5  Габриела Красимирова 99 Добруджа 99-Добрич 18,52
6  Павлина Стоянова 99 СК Европул 18,54
Share Button