БГ Ранглисти 2013: Девойки

След като спазиха традицията да ви показват световните ранглисти в леката атлетика, списание „Атлетика“ и atletikabg.com ще публикуват за вас и българските най-добри постижения за изминалата година. Таблиците са изготвени от Ивайло Лазаров и тук, в сайта, можете да видите първите трима във всяка дисциплина. Ако искате да се запознаете с пълните класирания, можете да ги видите в новия брой на списание „Атлетика“, който ще излезе на 5 февруари.

Продължаваме с девойките.

100 м
11,83 1.3  Галина Николова 1994 Хеброс-Харманли
11,98 1.2  Карин Околие 1994 Хаммер-ХВ-Трявна
12,36 1.0  Елена Георгиева 1994 Атлетик-София
200 м
25,76 0.7  Елена Георгиева 1994 Атлетик-София
25,82 0.1  Велислава Стаматова 1996 Олимп 97-Силистра
26.10 1.0  Ангелина Георгиева 1996 Тунджа-Ямбол
400 м
57,55  Ангелина Георгиева 1996 Тунджа-Ямбол
58,81  Мирела Ванчева 1996 Хаммер-ХВ-Трявна
58,90  Кристина Борукова 1998 Тракия 96-Пловдив
800 м
2:12.20  Моника Георгиева 1994 ЛК Локомотив 2010-Г.Оряховица
2:13.89  Милица Мирчева 1994 СК Атлет-Мездра
2:16.10  Веселина Алинска 1997 Рилски атлет-Самоков
1500 м
4:34.43  Милица Мирчева 1994 СК Атлет-Мездра
4:35.17  Моника Георгиева 1994 ЛК Локомотив 2010-Г.Оряховица
4:41.61  Диляна Минкина 1997 Средногорски атлет-Пирдоп
3000 м
9:43.96  Милица Мирчева 1994 СК Атлет-Мездра
10:32.12  Диляна Минкина 1997 Средногорски атлет-Пирдоп
10:36.95  Християна Брайкова 1995 Атлетик 90-Луковит
5000 м
16:35.13  Милица Мирчева 1994 СК Атлет-Мездра
18:18.45  Християна Брайкова 1995 СК София
19:02.62  Теодора Трифонова 1994 СКОБ Младост-Благоевград
ПОЛУМАРАТОН
01:22:32  Милица Мирчева 1994 СК Атлет-Мездра
3000 м СТИПЪЛЧЕЙЗ
12:26.57  Деница Методиева 1996 КЛА Искър 2010-Роман
13:16.94  Цонка Лачева 1997 Черно море Атлетик-Варна
13:36.03  Виктория Дишлянова 1997 Средногорски атлет-Пирдоп
2000 м СТИПЪЛЧЕЙЗ ДЕВОЙКИ МЛАДША ВЪЗРАСТ
7:32.59  Наталия Иванова 1998 Атлетик 90-Луковит
8:01.55  Деница Методиева 1996 КЛА Искър 2010-Роман
8:03.51  Теодора Гърбова 1999 Атлет-Карнобат
100 м С ПРЕПЯТСТВИЯ (84.0 см)
14,96 0.9  Красимира Кръстева 1994 Черно море Атлетик-Варна
14,99 1.9  Ива Александрова 1994 ЦСКА-София
15,22 0,5  Викториa Тенчева 1996 Локомотив-Пловдив
100 м С ПРЕПЯТСТВИЯ ДЕВОЙКИ МЛАДША ВЪЗРАСТ (76.2 см)
14,68 1.0  Викториa Тенчева 1996 Локомотив-Пловдив
15,36 1.0  Вержиния Рангелова 1997 Химик-Костинброд
15,67 1.0  Деница Добрева 1996 ЦСКА-София
400 м С ПРЕПЯТСТВИЯ
63,76  Кристина Борукова 1998 Тракия 96-Пловдив
64,02  Красимира Кръстева 1994 Черно море Атлетик-Варна
67,02  Никол Николова 1995 Атлетик-София
СКОК НА ВИСОЧИНА
168  Елена Петрова 1996 СК Европул
165  Антония Митева 1994 Берое-Ст.Загора
160  Десислава Адиркова 1997 Хаммер-ХВ-Трявна
ОВЧАРСКИ СКОК
360 з  Виктория Пашова 1994 Тракия 96-Пловдив
310 з  Диана Бунарджиева 1995 Бургас 98
280 з  Йоана Йорданова 1997 Тракия 96-Пловдив
СКОК НА ДЪЛЖИНА
5,92 2,0  Дейзи Иса 1996 Ч.Ч.Чендини
5,57 з  Илияна Кънева 1995 АСКЛА Сливен
5,54 1,3  Елена  Симинкович 1998 Ч.Ч.Чендини
ТРОЕН СКОК
12,95 1,3  Дейзи Иса 1996 Ч.Ч.Чендини
12,21 з  Илияна Кънева 1995 АСКЛА Сливен
11,95 -0,7  Александра Асенова 1995 Спартак-Плевен
ГЮЛЕ ДЕВОЙКИ СТАРША ВЪЗРАСТ (4 кг)
13,86  Рената Петкова 1995 АК Георги Дъков
12,90  Анна Чипрянова 1996 ЛК „ТОТ АТЛЕТ“ Габрово
11,55  Деница Карамфилова 1995 ЛК Цветанка Христова-Казанлък
ГЮЛЕ ДЕВОЙКИ МЛАДША ВЪЗРАСТ (3 кг)
15,07  Анна Чипрянова 1996 Тот атлет-Габрово
12,86 з  Илияна Боюкова 1996 ЛАК Ямбол
11,72 з  Магдалена Съйкова 1997 СК Балкански лъвове-Септември
ДИСК
44,30  Рената Петкова 1995 АК Георги Дъков
40,00  Антония Щерева 1996 Атлет-Карнобат
37,78  Деница Карамфилова 1995 ЛК Цветанка Христова-Казанлък
ЧУК ДЕВОЙКИ СТАРША ВЪЗРАСТ (4 кг)
41,87  Антония Щерева 1996 Атлет-Карнобат
34,88  Мария Кирова 1994 Черно море Атлетик-Варна
34,75  Виктория Миткова 1995 АК Георги Дъков
ЧУК ДЕВОЙКИ МЛАДША ВЪЗРАСТ (3 кг)
51,80  Екатерина Димова 1998 СКЛА Черно Море 2005 – Балчик
45,62  Антония Щерева 1996 Атлет-Карнобат
38,87  Нора Стоянова 1996 ЛК Виа Атлетикс-Разград
КОПИЕ ДЕВОЙКИ СТАРША ВЪЗРАСТ (600 гр.)
38,43  Станислава Василева 1995 ЛК Цветанка Христова-Казанлък
34,68  Ива Александрова 1994 ЦСКА-София
33,04  София Станоева 1995 Осите 60-Петрич
КОПИЕ ДЕВОЙКИ МЛАДША ВЪЗРАСТ (500 гр.)
36,75  Ясмин Бошнак 1998 ЛК Цветанка Христова-Казанлък
35,13  Петя Бърдарова 1999 Осите 60-Петрич
31,06  Геновева Иванова 1998 Спартак-Плевен
СЕДМОБОЙ
3683  Ива Александрова 1994 ЦСКА-София
3413  Елисавета Стоянова 1996 Атлетик-В.Преслав
3268  Нурсел Ахмед 1996 Атлетик-Хасково
СЕДМОБОЙ ДЕВОЙКИ МЛАДША ВЪЗРАСТ
3602  Нурсел Ахмед 1996 Атлетик-Хасково
3524  Елисавета Стоянова 1996 Атлетик-В.Преслав
3452  Рая Георгиева 1997 Дунав-Русе
ШЕСТОБОЙ МОМИЧЕТА ПОД 16 г.
305  Никол Минчева 1998 Тунджа-Ямбол
285  Йоанна Ангелова 1998 ЛК Виа Атлетикс-Разград
276  Йорданка Стоянова 1999 Атлетик-Хасково
ЧЕТИРИБОЙ МОМИЧЕТА ПОД 14 г.
261  Ариана Кузманова 2000 Елит-Враца
243  Зорница Нейкова 2000 Черно море Атлетик-Варна
232  Деница Манчева 2000 АК-Джордан
10 км СПОРТНО ХОДЕНЕ ДЕВОЙКИ СТАРША ВЪЗРАСТ (ШОСЕ)
01:00:04  Севги Ахмед 1994 Добруджа 99-Добрич
01:01:42  Мая Атанасова 1994 СК Атлет 2004-Поморие
01:14:24  Гинка Господинова 1994 СКЛА Нови пазар
5 км СПОРТНО ХОДЕНЕ ДЕВОЙКИ МЛАДША ВЪЗРАСТ (ШОСЕ)
29:08  Камелия Начева 1997 Атлет-Карнобат
29:19  Иванина Петкова 1997 СКЛА Шумен
30:06  Мария Димитрова 1997 СК Атлет 2004-Поморие
3 км СПОРТНО ХОДЕНЕ МОМИЧЕТА ПОД 16 г. (ШОСЕ)
18:02  Рая Николова 1999 Добруджа 99-Добрич
18:40  Калинка Ганчева 1998 Атлет-Карнобат
19:04  Илияна Илиева 1998 Олимп 97-Силистра
Share Button